Folytatódik az esés a tőzsdéken
Tovább estek az árak a Budapesti Értéktőzsdén a kereskedés első két és fél órájában. A vezető részvények vegyesen mozogtak.
A BÉT nem sokkal fél 12 előtt 22 130,8 ponton, 0,7 százalékkal a szerdai zárás alatt állt. A forgalom közel 7 milliárd forint volt.
Tovább esett a Mol és az OTP. Az olajipari részvény a megelőző nap közel 2 százalékos vesztesége után, újabb 1,6 százalékkal csökkent, 22 880 forinton járt délhez közeledve. Az OTP, amely a szerdát egy százalék alatti eséssel megúszta, 5380 forinton forgott, amely 1,4 százalékkal alacsonyabb az előz napi záró értéknél.
Némiképp korrigálta viszont szerdai 3,7 százalékos zuhanását délelőtt a Richter: a gyógyszerrészvény 36 970 forinton állt az első két és fél óra végén, amely 1,3 százalékos drágulást jelent. A Magyar Telekom lényegében stagnált, 568 forintos kötésár 0,2 százalékos pluszt jelent.
Európa főbb piacai mérsékelt, fél százalék körüli mínuszokkal közelítettek a délhez. A befektetőknek nincs oka a bizakodásra. A közel-keleti, észak-afrikai helyzet nem enyhül. Az olajár emelkedése a hét közepén megtorpant ugyan, de a pénteki Szaud-Arábiai esetleges tüntetések miatt komoly az aggodalom. Kínából és Japánból is kedvezőtlen hírek érkeztek reggel, majd a Moody’s minősítette le – a hétfői Görögországot érintő döntés után – a spanyol államadósságot is.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.