Irány nélküli kereskedés a tőzsdéken
Európa főbb piacai a délelőtt végéhez közeledve vegyes képet mutattak, a BÉT részvényindexe a keddi zárás környékén tartózkodott.
London vezető részvényindexe nem sokkal dél előtt fél százalékos mínuszt, Frankfurt nagyjából ilyen mértékű pluszt mutatott a keddi záráshoz képest, a párizsi mutató a 0,07 százalékos „emelkedést” jelzett az előző nap végi adatokhoz képest.
Budapest részvényindexe a BUX ebben az időben 22 616,3 ponton állt, amely 0,1 százalékkal alacsonyabb az egy nappal korábbi utolsó értéknél, a forgalom épphogy meghaladta a 2,6 milliárd forintot. A vezető részvények vegyesen mozogtak.
Mérsékelten, 0,4 százalékkal tovább esett a Mol. Az olajipari részvénynél az elmúlt napokban tapasztalt nagyobb elmozdulások (emelkedésben, s csökkenésben is élen járt a papír) az olajár ingadozása indokolta. Igaz, tegnap a társaság azt is bejelentette, hogy a menedzsment egy kulcstagja, Varró László stratégiai igazgató távozik a cégtől, a párizsi székhelyű Nemzetközi Energia Ügynökség Gáz- és Árampiaci igazgatójaként folytatja majd pályáját. Bár Varró Lászlónak „meghatározó szerepe volt” a csoport eredményeiben az elmúlt öt évében (ahogy azt a Mol témában kiadott közleménye is tartalmazta), a papír árfolyamára ez a bejelentés vélhetően nem gyakorolt érdemi hatást.
Nagyobbat,1,2 százalékot esett a Richter, amely ebben az időben 37 375 forinton forgott. Minimális mértékben 0,2 százalékkal, 574 forintig emelkedett viszont a Magyar Telekom. S, kicsit nagyobbat, 0,5 százalékot lépett az OTP is, amelyre dél körül 5225 forinton volt kötés.
Kereskedők véleménye alapján a kereskedést elsősorban az olajár alakulása befolyásolja majd az elkövetkezendő napokban. A térség iránti befektetői érdeklődést befolyásoló mai, már megjelent makróhírek közül svájci infláció a vártnál kicsit magasabbra „sikerült”, Csehországban viszont alacsonyabb lett attól, amit az elemzők előzetesen prognosztizáltak.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.