Amerika csökkenéssel kezdhet
Vegyesen alakultak a vezető ázsiai tőzsdemutatók kedden, elsősorban az befolyásolta a befektetők hangulatát, hogy Kínában tovább nőtt az infláció januárban az élelmiszerek drágulása miatt.
Tokióban a vezető tőzsdemutató, a Nikkei 0,2 százalékos erősödéssel 10 746,67 ponton zárt: a japán papírok elsősorban annak köszönhetik a vásárlói rohamot, hogy a befektetők a világgazdasági helyzet javulásával, és az egyiptomi feszültség enyhülésével ismét mernek kockázatosabb papírokat venni. A szöuli Kospi viszont 0,2 százalékos csökkenéssel végzett, a hongkongi Hang Seng 0,5 százalékos mínuszban volt, a sanghaji összetett mutató 0,6 százalékkal erősödött.
Az amerikai határidős indexek lefelé indultak kedd reggel: a DJIA 0,07 százalékkal, az SandP 0,11 százalékkal, a Nasdaq 0,09 százalékkal esett. Hétfőn a DJIA 0,04 százalékkal gyengült, az SandP 500-as mutató 0,24 százalékkal erősödött, a technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója 0,28 százalékkal emelkedett.
Kedd reggelre az olaj ára emelkedett, mert Tunézia és Egyiptom után más észak-afrikai és közel-keleti országokban is jelentkező elégedetlenség - hétfőn párszáz fős tüntetés volt az OPEC-tag Irán fővárosában is - továbbra is magasan tartja a kőolaj árát. Az északi-tengeri Brent hordónként 103,39 dollár volt, 31 centtel drágább, mint hétfőn későn. A nyugati féltekén irányadó amerikai WTI ára 38 centtel 85,19 dollárra emelkedett. Az euró erősödött a dollárhoz és a jenhez képest: röviddel 8 óra előtt egy euró 1,3508 dollárt ért, hétfőn későn 1,3485-öt. Egy euróért 112,80 jent adtak, míg hétfőn későn 112,33 jent.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.