Minden esik Budapesten
Bizonytalan nemzetközi hangulatban a főbb európai piacoknál meredekebben esett a BUX szerdán délelőtt. A vezető részvények kivétel nélkül veszítettek előző napi értékükhöz képest.
A BÉT vezető részvényindexe szerdán fél 12-kor 22 764 ponton állt, 2,4 százalékkal a keddi zárás alatt. Ebben az időben a főbb európai piacok benchmarkjai 0,2-0,5 százalékos mínuszt mutattak a megelőző napi utolsó értékhez képest.
A BÉT vezető részvényei közül – ahogy az lefelé mutató piacon általában lenni szokott – az OTP bukott eddig a legnagyobbat: az 5565 forintos árfolyam 4,1 százalékkal marad el a keddi zárástól. A Mol és a Magyar Telekom 2,2, a Richter 0,1 százalékot esett: 20 500, 590, illetve 45 950 forinton állt fél órával dél előtt.
Nem fogadták kedvezően az Egis időszaki jelentését a befektetők, a kisebb hazai piacon szereplő gyógyszergyártó árfolyama 21 970 forintig süllyedt, amely 2,2 százalékos visszalépést jelent a megelőző naphoz képest.
Továbbra is lejtőn a hétfőn bevezetett CIG-részvény árfolyama: a 938 forintos bevezetési árról két vastagon mínuszos nap után ma is tovább esett a papír elérve a 780 forintot, s megközelítve a 750 forintos kedvezményes értékesítési árat. (A közel 11 millió újonnan kibocsátott részvényből mintegy 4 milliót adtak el ilyen áron.)
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.