2010. szeptember. 24. 15:56 MTI Utolsó frissítés: 2010. szeptember. 24. 15:44 Gazdaság

Az MNV 14,7 milliárd forinttal megemelte a Malév tőkéjét

A Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. (MNV) 14,7 milliárd forinttal megemelte a Malév Zrt. tőkéjét és 5,7 milliárd forint hitelt is nyújtott − közölte az MNV.

A 95 százalékban állami tulajdonban lévő légitársaság pénteki folytatódó rendkívüli közgyűlésén úgy döntöttek, hogy 9,4 milliárd forint adósságot,  beleértve a kamatot is, tőkévé alakítanak, további 5,2 milliárd forintot pedig készpénzzel teljesítenek. A társaság megfelelő likviditásának biztosítására az MNV Zrt. a fenti tranzakcióval egy időben újabb 5,7 milliárd forintos hitelt is nyújtott a társaságnak − olvasható az MNV közleményében.

A korábbi tájékoztatás szerint a Malév "a visszaállamosítás óta" 9,2 milliárd forint tulajdonosi kölcsönt kapott. A Malév 95 százaléknyi részvénye az idén tavasszal, hitel-tőke konverzióval került  a magyar állam tulajdonába, míg a maradék öt százalék az orosz állami Vnyesekonombank érdekeltségébe tartozó AirBridge Zrt.-nél maradt.

Azt az MNV nem közölte, hogy az alaptőke-emelést teljes egészében a magyar állam teljesíti-e. Erre annyi utalás van csak az MNV közleményében, hogy "a magyar kormány, figyelembe véve a Malév Zrt. örökölt pénzügyi helyzetét, felmérve az iparágat világszerte sújtó recesszió kedvezőtlen hatásait, köztük a kerozin drasztikus áremelkedését és az utasforgalom csökkenését, felhatalmazta a Magyar Nemzeti Vagyonkezelőt, hogy biztosítsa a légitársaság zavartalan működését".

Az orosz bank egyébként a Malév finanszírozója is. Márton Attila a légiközlekedésért felelős miniszteri biztos nyár közepén azt mondta, hogy a magyar légitársaság 102 millió euróval (jelenlegi árfolyamon mintegy 29 milliárd forint) tartozik az orosz banknak.  Azt viszont most nem közölték, hogy a tőkeemelés során a hitel-tőkekonverzió ezt az adósságot mérsékli-e.

zöldhasú
Hirdetés
Címkék
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.