Futballüzlet: rekordbevételen osztoznak a Premier League csapatai
Rekordot jelentő, 1,2 milliárd fontos bevételen osztoznak a következő szezonban az angol labdarúgó-bajnokság élvonalában játszó csapatok. A 20 klub adótartozása is elég tetemes, összesen 27 millió font.
A Premier League klubevezetői ugyanakkor arról nem számoltak be, hogy az egyesületek milyen arányban részesülnek az 1,2 milliárd fontból. A bevétel 18 százalékos bővülése jelentős részben a tengerentúli televíziós közvetítési jogok értéknövekedésének köszönhető: hároméves időtartamban eléri az egymilliárd fontot. Ez több mint fele a szigetországban hasonló időtartamra számolt 1,8 milliárd fontos bevételnek.
A csapatok a korábbiaktól eltérően ezúttal arra kérték Richard Scudemore-t, a Premiere Leauge főigazgatóját, hogy ne kelljen közzétenniük adatokat részesedésükről. Egyfelől, hogy ne tűnjenek fel rossz színben a Nagy-Britanniában várható költségvetési megszorítások fényében, másfelől azért, hogy a riválisok, valamint a játékosügynökök ne legyenek tisztában pénzügyi erejükkel.
A rekordot jelentő bevétel mellett az élvonalbeli csapatok adóhátraléka is magas, legkevesebb 27 millió fonttal tartoznak a kincstárnak. A három alacsonyabb osztályban játszó alakulatok összesen 4 millió fonttal adósak.
Az illetékes hatóságok jelezték: készek jogi lépéseket foganatosítani a labdarúgó klubokkal szemben, hogy „megvédjék az ország adóbevételeit”. Egy tisztviselő megjegyezte, a csapatok régóta hajlamosak halogatni fizetési kötelezettségüket, vagy egyáltalán nem is fizetnek. Adatvédelmi okokból azonban azt nem fedték fel, hogy az egyes klubok pontosan milyen összeggel tartoznak.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.