Az OTP és a Mol húzta a BUX-ot
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 1102,98 pontos, 5,28 százalékos emelkedéssel, 21 978,74 ponton zárt csütörtökön.
A részvénypiac forgalma 29,365 milliárd forint volt csütörtökön, a vezető részvények árfolyamai erősödtek az előző napi záráshoz képest, a Mol papírjainak ára kiemelkedően 9 százalékot meghaladó mértékben emelkedett. Kovács Roland, az Equilor Befektetési Zrt. elemzője elmondta: a többi börzéhez képest felülteljesítő volt a BUX a csütörtöki kereskedés során. Rámutatott: elsősorban az OTP és a Mol húzta a piacot, az előbbi 6,3, míg az utóbbi 9,3 százalékkal emelkedett.
Hozzátette: a nemzetközi pozitív hangulatot tükrözte a magyar tőzsde is. A jó hangulat pedig annak volt köszönhető, hogy Kína cáfolta: miszerint, továbbadná eurózóna érdekeltségeit. Ezért az olaj ára is emelkedett. A befektetők ugyanis most úgy vélik, hogy elmarad az újabb recesszió.
Sőre Balázs, a Buda-Cash Brókerház Zrt. üzletkötője azt húzta alá: a nemzetközi piacokon csütörtökön is bebizonyosodott, hogy a befektetők egy nagyobb esést belátható időn belül korrigálnak. Ez történt a BÉT-en is. Ezt támogatta továbbá a spanyol mentőcsomag bejelentése is. Az üzletkötő emlékeztetett: egy esést, általában úgynevezett "visszapattanás" követ, most a magyar börzén ennek mértéke a kérdéses. Vagyis: pénteken lehet további áremelkedés vagy áresés is a BÉT-en.
A Mol 1520 forinttal, 9,33 százalékkal 17 820 forintra erősödött, 6,5 milliárd forintos forgalomban. Az OTP részvények ára 345 forinttal, 6,32 százalékkal 5.800 forintra nőtt, forgalmuk 17,7 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama 20 forinttal, 2,96 százalékkal 695 forintra emelkedett, forgalma 1,0 milliárd forint volt. A Richter papírok árfolyama 750 forinttal, 1,82 százalékkal 41 850 forintra növelte értékét, a részvények forgalma 3,1 milliárd forintot ért el. Az Egis 631,1 millió forintos forgalom mellett 300 forinttal, 1,57 százalékkal 19 400 forintra nőtt.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.