2010. május. 27. 08:57 MTI Utolsó frissítés: 2010. május. 27. 08:57 Gazdaság

BÉT: pozitív nyitás után bizonytalan kereskedés várható

Pozitív nyitás után bizonytalan kereskedést várnak csütörtökön a Budapesti Értéktőzsdén az MTI által megkérdezett piaci szakértők.

Tóth Gergely, a Buda-Cash Brókerház Zrt. üzletkötője a szerdai negatív amerikai zárás ellenére a határidős indexek alapján enyhén pozitív nyitást vár a Budapesti Értéktőzsdén. A további kereskedés iránya azonban bizonytalan − fűzte hozzá. Délután fél háromkor teszik közzé az amerikai bruttó hazai termék (GDP) első negyedévi alakulásával  kapcsolatos második becslést. Ha ez jelentősen eltér az első becsléstől, akkor az megmozgathatja a piacokat − mondta Tóth Gergely.

Hozzátette ugyanakkor, hogy alapvetően továbbra is az adósságválsággal kapcsolatos hírekre figyel a piac. Szerdán kiderült, hogy Kína felülvizsgálja euróövezeti kötvény-portfólióját az egyes tagországok, így Görögország és Portugália államháztartási hiányával kapcsolatos aggodalmak kapcsán. Ha további hasonló hírek érkeznek, az erősítheti a negatív hangulatot − vélekedett Tóth Gergely.

A CIB Bank reggeli elemzése szerint a vártnál jobb makroadatok ellenére a piac szerdai mozgása nem volt meggyőző, a volatilitás továbbra is nagyon magas, ami a befektetők bizonytalanságát mutatja. Az elmúlt közel két hét 15 százalékos esése után nem meglepő egy kis emelkedés, de ez még nem jelenti feltétlenül a korrekció végét.

Hozzáfűzik: Amerikában is nap végi eladási hullám tolta lefelé az indexet, ez pedig nem alapozta meg a csütörtöki kezdéshez a pozitív hangulatot. A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 196,21 pontos, 0,95 százalékos emelkedéssel, 20 875,76 ponton zárt szerdán. A részvénypiac forgalma 45,8 milliárd forint volt szerdán, a vezető részvények árfolyamai a Mol kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.