2009. július. 07. 14:24 MTI Utolsó frissítés: 2009. július. 07. 14:09 Gazdaság

A Pénzügyminisztérium vizsgálja a vagyonkezelő működését

A Pénzügyminisztérium vizsgálja, hogy jól működik-e a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő, kell-e változtatni a szervezet működésén - mondta Szollár Domokos kormányszóvivő arra a kérdésre, hogy igazak-e a vagyonkezelő vezetőjének menesztéséről szóló sajtóinformációk.

"Semmi különöset nem látok abban, ha egy pénzügyminiszter a hozzá tartozó intézményeket, szervezeteket időről-időre áttekinti, megvizsgálja, hogy minden rendben működik-e. Ez olyan, mint amikor az ember otthon a lakásában leveszi a könyveket a polcról, lefújja a port, aztán visszarakja, vagy valamit csinál vele" - fogalmazott Szollár Domokos a kormányszóvivői sajtótájékoztatón. A Pénzügyminisztérium azt vizsgálja, hogy a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő jól működik-e, kell-e valamit javítani, kell-e valamit változtatni rajta - tette hozzá.

A Népszabadság információi szerint a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt.-t érintő személyi döntéseket hoz a héten Oszkó Péter pénzügyminiszter. A lap hétfői száma szerint az sem elképzelhetetlen, hogy mennie kell Tátrai Miklós vezérigazgatónak. A napilap hétfői száma azt írta: a hét első felében találkozik majd Oszkó Péter és Tátrai Miklós, még azt megelőzően, hogy a miniszter nyilvánosságra hozná a vezérigazgató munkájának szakmai értékelését

A Népszabadság cikke szerint Tátrai Miklós leváltásához "kapóra jöhet", hogy Budai Gyula, a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetségének (Magosz) szövetségi igazgatója feljelentése nyomán az ügyészség megbízta a Vám- és Pénzügyőrség Országos Parancsnokságának közép-magyarországi regionális nyomozó hivatalát, hogy az MNV-nél tapasztalható számviteli szabálytalanságok ügyében nyomozást folytasson le.
zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.