2009. július. 01. 17:15 ecoline.hu Utolsó frissítés: 2009. július. 01. 17:13 Gazdaság

OTP fel, Richter le

Kicsit visszavett a kedden elvesztett sok száz pontból a BUX. Az indexet ma főleg az OTP húzta, míg a Richter ezúttal alulteljesítő volt.

Erősödéssel zárta a szerdai kereskedést a Budapesti Értéktőzsde vezető indexe. A BUX viszonylag széles, majd 2 százalékos sávban mozgott a nap során, megfordult bő másfél százalékos pluszban és enyhe mínuszban, végül azonban 0,7 százalékkal a tegnapi záróérték fölött, 15 426 ponton vett búcsút a szerdától.

A vezető részvények közül a hétfőn remeklő, s tegnap is felülteljesítő Richter ezúttal lefelé vette az irányt: a gyógyszeripari cég papírjai 34 505 forinton zártak, s ez 0,8 százalékkal marad el a tegnapi végső ártól. Enyhén emelkedett ugyanakkor a Mol, amely 0,4 százalékkal 12 000 forintra drágult és szinten maradt a Magyar Telekom: az 571 forintos záróár megfelel a tegnapinak.

A nap legjobban teljesítő blue chipje cím azonban ezúttal az OTP-nek jutott: a bankpapír bár megfordult 3500 alatt is napközben végül majd 3 százalékot drágult, s 3590 forinton zárt.

A forgalom ahogy az elmúlt napokban már megszokhattuk elmaradt az átlagostól. A részvény szekció 13,2 milliárdjából az OTP 7,7 milliárddal vette ki a részét, de két milliárd fölé kúszott a Mol, és közel két milliárd értékben cseréltek gazdát a Richter papírok is. 

Ecoline

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 10. 09:30

A szélsőjobb és Elon Musk migrációs népszavazást csinálna a német választásból, pedig sokkal többről szól

Egy végtelenül rossz hangulatban lévő Németország választ magának új képviselőket február 23-án. Gazdaság- és társadalompolitikai krízis van az országban, és ezt mostanra mindenki megérezte. Ez sok más nyugati demokráciára is igaz, de a németek jobban megszenvedik, mert a bukott modellt a sajátjuknak érezhették. Nem valószínű, hogy egy új kancellár alapvető kérdésekben másfelé vinné az országot, mint az elődje. Az ajánlat inkább az, hogy jobban csinálna hasonló dolgokat, kis változtatásokkal. A szélsőjobb közben a migráció kérdésében közelebb került a közhangulathoz, mint bármelyik másik párt. Az osztrák példától félnek a demokratikus pártok.