2009. május. 11. 17:04 Utolsó frissítés: 2009. május. 11. 17:06 Gazdaság

BUX: mintha nem is lett volna hétfő Budapesten

Szinte pontosan ott zárt a BUX, ahol pénteken. Az OTP esett, a Mol, a Richter és a Magyar Telekom azonban felfelé vette az irányt.

Szinte hajszálpontosan ott zárt a Budapesti Értéktőzsde vezető indexe, ahol pénteken is: a 14 359,52 pont mindössze 0,01 százalékkal magasabb a múlt hétvégi zárásnál. A BUX enyhe szűk 1 százalékos pluszban kezdett, majd 11 órára nagyjából ugyanekkora mínuszba süllyedt. Déltől egy viszonylag szűk, nagyjából 80 pontos sávban 14 350 pont környékén mozgott az index, amely a kereskedés vége előtt a sáv felső részén tartózkodott, a zárószakaszban azonban nullára rántották.

Csak az OTP lejtőn

A vezető részvények közül kizárólag az OTP süllyedt: a bankpapír nagyjából egy százalékot veszített értékből, s 3081 ponton zárt. A másik három blue chip hasonló mértékben drágult. A Mol bár a kereskedés vége előtt néhány perccel még majd 2 százalékos pluszban járt, végül azonban mindössze 50 forinttal a pénteki fölött 11 700 forinton fejezte be a hét első kereskedési napját. A gyorsjelentését ma közzétevő Richter egész nap kereste az irányt, járt 1,5 százalékos pluszban, és ugyanekkora mínuszban is végül azonban nagyjából 0,8 százalékkal a pénteki fölött 32 000 forinton búcsúzott a hétfőtől. A Magyar Telekom mindeközben 4 forintot drágult, s 592 forinton zárt.

Milliárdos blue-chipek

A forgalom enyhén meghaladta az idei átlagot, s megközelítette a 21 milliárdot. A forgalom nagy részét ma is az OTP adta, amit 14 milliárd forint értékben adtak-vettek, de két milliárd fölé ment a Mol és a Richter is, míg a Magyar Telekom forgalma 1,2 milliárd volt.

Ecoline

zöldhasú
Hirdetés
Címkék
hvg360 Tornyos Kata 2024. december. 12. 19:30

„Itt az alkalmazottak mind gyerekek” – nincs olyan, hogy etikus családi influenszer

Shari 100 dollárt kapott a szüleitől, ha hajlandó volt lefilmezni egy különösen kínos pillanatát. Később kiderült, hogy hívő mormon édesanyja, a milliók által követett influenszer válogatott módszerekkel kínozta a lány kis testvéreit. Egyre több család enged bepillantást az életébe a YouTube-on, az Instagramon és a TikTokon, és még ha a nyilvánosságra vágyó szülők nem is bántalmazók, az anyagilag igen kecsegtető influenszerkedés aligha működhet úgy, hogy a gyerekek érdekei ne sérüljenek. Mit tegyen, aki etikusan szeretné megosztani családi örömeit?