Változatlan a forint árfolyama
A budapesti bankközi devizapiacon csütörtökön fél tízkor 238,50/60 forint volt az euró árfolyama, ami éppen megegyezett a szerda délutáni értékkel.
A kereskedők elmondták, hogy a külföldi adásvételben az éjszaka folyamán újabb kísérlet történt a 240 forintos küszöb áttörésére, de a próbálkozás nem sikerült, sőt olyan erőteljes lett a "visszapattanás", hogy már a délelőtti kereskedés kezdetén egészen a szerdai árfolyamszintig erősödött a magyar deviza. Ebben nem elhanyagolható szerepe van a régiós piaci környezet alakulásának is: a cseh korona látványos erősödése vált meghatározóvá, Prágában a kedvező külkereskedelmi adatsor fokozta az optimizmust; felfelé törekszik a lengyel zloty is, egyelőre kevesebb sikerrel. A forint eddig "felülteljesíti" a régiós átlagot – fogalmazták meg véleményüket a megkérdezett kereskedők.
A dollár megint gyengült a nemzetközi piacokon az euróhoz képest: a jellemző keresztárfolyam jelenleg 1,4540, szerdán délután még 1,4480 volt. Az amerikai deviza így a forinttal szemben is veszített értékéből: árfolyama 163,90/164,00 forint a szerdai 164,85/95 forint után.
A bankközi forintpiacon kissé csökkent a hozamszint. Valamivel alacsonyabbra kerültek a likviditási helyzetet tükröző O/N kamatok: 8,30/40 százalékról számoltak be a piaci szereplők a szerdai, 8,50 százalék körüli kamatszint után; a középtávú lejáratok – az elenyésző forgalom miatt szinte csak elméletinek tekinthető - ajánlati kamatszintje a forinterősödés trendje miatt csökken, valamivel 8,50 százalék alatt alakul.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.