2008. szeptember. 04. 10:45 MTI Utolsó frissítés: 2008. szeptember. 04. 10:37 Gazdaság

Változatlan a forint árfolyama

A budapesti bankközi devizapiacon csütörtökön fél tízkor 238,50/60 forint volt az euró árfolyama, ami éppen megegyezett a szerda délutáni értékkel.

A kereskedők elmondták, hogy a külföldi adásvételben az éjszaka folyamán újabb kísérlet történt a 240 forintos küszöb áttörésére, de a próbálkozás nem sikerült, sőt olyan erőteljes lett a "visszapattanás", hogy már a délelőtti kereskedés kezdetén egészen a szerdai árfolyamszintig erősödött a magyar deviza. Ebben nem elhanyagolható szerepe van a régiós piaci környezet alakulásának is: a cseh korona látványos erősödése vált meghatározóvá, Prágában a kedvező külkereskedelmi adatsor fokozta az optimizmust; felfelé törekszik a lengyel zloty is, egyelőre kevesebb sikerrel. A forint eddig "felülteljesíti" a régiós átlagot – fogalmazták meg véleményüket a megkérdezett kereskedők.

A dollár megint gyengült a nemzetközi piacokon az euróhoz képest: a jellemző keresztárfolyam jelenleg 1,4540, szerdán délután még 1,4480 volt. Az amerikai deviza így a forinttal szemben is veszített értékéből: árfolyama 163,90/164,00 forint a szerdai 164,85/95 forint után.

A bankközi forintpiacon kissé csökkent a hozamszint. Valamivel alacsonyabbra kerültek a likviditási helyzetet tükröző O/N kamatok: 8,30/40 százalékról számoltak be a piaci szereplők a szerdai, 8,50 százalék körüli kamatszint után; a középtávú lejáratok – az elenyésző forgalom miatt szinte csak elméletinek tekinthető - ajánlati kamatszintje a forinterősödés trendje miatt csökken, valamivel 8,50 százalék alatt alakul.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 10. 09:30

A szélsőjobb és Elon Musk migrációs népszavazást csinálna a német választásból, pedig sokkal többről szól

Egy végtelenül rossz hangulatban lévő Németország választ magának új képviselőket február 23-án. Gazdaság- és társadalompolitikai krízis van az országban, és ezt mostanra mindenki megérezte. Ez sok más nyugati demokráciára is igaz, de a németek jobban megszenvedik, mert a bukott modellt a sajátjuknak érezhették. Nem valószínű, hogy egy új kancellár alapvető kérdésekben másfelé vinné az országot, mint az elődje. Az ajánlat inkább az, hogy jobban csinálna hasonló dolgokat, kis változtatásokkal. A szélsőjobb közben a migráció kérdésében közelebb került a közhangulathoz, mint bármelyik másik párt. Az osztrák példától félnek a demokratikus pártok.