Felbontja milliárdos szerződését a BKV és az AAM tanácsadó cég
Felbontja a milliárdos tanácsadási szerződést a BKV Zrt. és az AAM Vezetői Informatikai Tanácsadó Zrt. - jelentette be Szűcs Zoltán, a tanácsadó cég vezérigazgatója kedden a Gazdasági Rádióban.
A vezérigazgató elmondta, hogy a keddi - a két cég közötti - tárgyaláson egyeztek meg: szerződésszerűen felmondták az egymással kötött megállapodást. A közlekedési vállalat felmentést adott a tanácsadói cégnek az üzleti titoktartási kötelezettség alól, így a szerződéskötés és a teljesítés, valamint azok igazolásainak körülményeit hamarosan nyilvánosságra hozza az AAM - tette hozzá. Szűcs Zoltán arra is rámutatott: a két cég közötti jogviszony szerződésszerű felmondása után még harminc napig áll az AAM a BKV rendelkezésére. A főként a 4-es metró beruházásával kapcsolatos tanácsadással megbízott cég vezérigazgatója szerint a BKV felelőssége a projekt további sorsa.
Közlése szerint a 4-es metró projektjében a felelősségi viszonyok tisztázása "kívánnivalót hagy maga után." Ha pedig egy ilyen fontos elem nincs tisztázva egy ekkora - 500 milliárdos - projekt esetében, akkor nagy a valószínűsége, hogy az nem lesz sikeres - vélekedett, hozzátéve: az AAM nem járt jól azzal, hogy felmondta a szerződést, de ebben az esetben nem tehetett mást, mert nem "érzékeltük a másik oldalon az ügyfelet; tanácsadó ügyfél nélkül nem tud dolgozni".
A közbeszerzési szabályok megsértése, hűtlen kezelés és számvitel rendjének megsértése is felvetődhet a BKV tanácsadói szerződései kapcsán - derült ki egy előterjesztésből, amely a cég felügyelőbizottsága számára készült. A közlekedési társaság e szerint összesen nyolc szerződést kötött az AAM Zrt.-vel, két és fél milliárdos keretösszegben, amiből 2007-ben 134 milliót fizetett ki. A tanácsadó cég április 10-én közölte: az üzleti titoktartás kötelezettsége alóli felmentését kéri a BKV-tól saját érdekeinek megvédése érdekében.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.