2007. november. 20. 15:07 MTI Utolsó frissítés: 2007. november. 20. 15:02 Gazdaság

A mellékvonalokon is megrendeli a közszolgáltatást a GKM

A Gazdasági és Közlekedési Minisztérium (GKM) az új vasúti menetrendben is megrendeli a közszolgáltatást az alacsony kihasználtságúnak ítélt 38 mellékvonalon - ismertette Garamhegyi Ábel, a GKM államtitkára a társadalmi szervezetekkel illetve a szakszervezetekkel folytatott egyeztetést követően.

A megvizsgált 38 mellékvonalból 26-ra a teljes menetrendi időszakra, további 12-nél pedig nem a teljes menetrendi időszakra ad közszolgáltatási megrendelést a szaktárca. Garamhegyi Ábel, a GKM államtitkára elmondta, hogy további egyeztetéseket folytatnak az önkormányzatokkal a térségi vasúttá alakulásról, eddig a 38 mellékvonal 286 érintett önkormányzata közül 75 adott kedvező választ.
 
Garamhegyi Ábel közölte, hogy a 12 mellékvonal esetében párhuzamosan elindítják a vasúti járatok kiváltására szánt helyközi autóbuszokat a szolgáltatási színvonal nyomon követése, a zökkenőmentes szolgáltatóváltásra felkészülés érdekében. Az államtitkár jelezte: bízik abban, hogy a megoldási javaslatot a szakszervezetek is elfogadják, és a szerdára meghirdetett munkabeszüntetést átgondolják. Az autóbuszok közlekedtetése némi többletköltséget jelent ugyan, de megnyugtatóan rendezni kívánják a települések ellátását. 
 
A 12 mellékvonal esetében változhat az időpont, hogy meddig szól a megrendelés a vasúti közszolgáltatásra, illetve többféle megoldás jöhet szóba ezeknél. A GKM közlése szerint a Balatonmáriafürdői elágazás-Somogyszob, a Mezőfalva elágazás-Paks, a Börgönd-Sárbogárd, a Godisa-Komló, a Pécs-Pécsvárad, a Villány-Mohács, a Szilvásvárad-Putnok, a Kocsord alsó-Csenger, a Tiszalök-Óhat-Pusztakócs, a Mezőhegyes-Battonya, a Kisszénás-Kondoros, a Vésztő-Körösnagyharsány mellékvonalakon kezdik meg a felkészülést a szolgáltatóváltásra.
zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Serdült Viktória 2024. november. 28. 10:09

Felesleges kényeskedni a függetlenség miatt – a bírókat képviselő OBT elnöke a kormány alkujáról

Két lehetőség volt: vagy nincs pénz, vagy pedig van, de akkor alá kell írni a papírt – így magyarázta a HVG információi szerint egy belső értekezleten Szabó Péter, az Országos Bírói Tanács elnöke, miért ment bele a kormány diktálta megállapodásba. Beszédének több forrásból hozzánk eljutott átirata szerint azt mondta, felesleges kényeskedni a bírói függetlenség miatt.