2007. október. 04. 15:45 MTI Utolsó frissítés: 2007. október. 04. 15:57 Gazdaság

A miniszterelnök megnevezte a vagyongazdálkodási tanács tagjait

Gyurcsány Ferenc miniszterelnök - a pénzügyminiszter előterjesztésére - Nagy Jánost, az Állami Privatizációs és Vagyonkezelő Zrt. igazgatóságának elnökét, a Debreceni Egyetem prorektorát javasolja a Nemzeti Vagyongazdálkodási Tanács elnökének - jelentette be Budai Bernadett kormányszóvivő.

A tanács tagjainak a kormányfő Erdei Tamást, a Bankszövetség elnökét, Tátrai Miklóst, a Pénzügyminisztérium államtitkárát, Markó Andreát, a pénzügyi tárca szakállamtitkárát, Baranyi Imrét, az Eötvös Károly Közpolitikai Intézet Kht. igazgatóját, Varga Gusztávot, a Ganz Acél Zrt. vezérigazgatóját és Roóz Józsefet, a Budapesti Gazdasági Főiskola volt rektorát javasolja - tájékoztatott a kormányszóvivő.

Nagy János mellett Erdei Tamást, Tátrai Miklóst és Markó Andreát a pénzügyminiszter, Baranyi Imrét és Varga Gusztávot a gazdasági és közlekedési miniszter, Roóz Józsefet pedig a a földművelésügyi és vidékfejlesztési miniszter javasolta a testület tagjának.

Budai Bernadett hozzátette: szerdán a Norvégiában tartózkodó Gyurcsány Ferencet helyettesítő Kiss Péter kancelláriaminiszter kezdeményezte Nagy János parlamenti bizottsági meghallgatását, amely a jövő héten várható.

A szóvivő elmondta azt is, a Nemzeti Vagyongazdálkodási Tanács tagjaira tett javaslatokról Gyurcsány Ferenc levélben tájékoztatta Sólyom László köztársasági elnököt.

A Nemzeti Vagyongazdálkodási Tanácsot az állami vagyonról szóló törvény az állami vagyon feletti tulajdonosi jogok gyakorlására hozta létre. A testület tagjait a köztársasági elnök nevezi ki hat évre.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Horn Andrea 2025. január. 15. 19:50

Még viszi a szél a lángokat, hogyan lesz ebből olimpia Los Angelesben?

Még meg sem fékezték a pusztító tüzeket, el sem kezdődhetett az egyébként gigászi összegűre becsült károk felmérése, Los Angeles vezetésének már amiatt főhet a feje, hogyan tudja mindössze három és fél év múlva a nyári olimpiára érkező emberek millióit fogadni. Az egyébként is deficites költségvetésű városnak meg kell találnia az egyensúlyt abban, mennyit költ a természeti katasztrófa utáni helyreállításra, és mennyit az olimpiai felkészülésre. Nem könnyíti a helyzetét, hogy anyagi felelősséget vállalt arra az esetre, ha a 6,9 milliárd dollárosra becsült büdzsé túlszalad.