A Microsoft innovációs központot hoz létre hazánkban
Az egyes országok versenyképességét igen jelentősen befolyásolja a kutatási-fejlesztési és innovációs tevékenységük. Egy budapesti konferencián a hazai fejlődési lehetőségeket vitatták meg vállalati, államigazgatási és tudományos szakemberek.
A kormányzati képviselők a kutatás-fejlesztés-innováció (K+F+I) helyes irányát hangsúlyozták és a támogatási rendszerek átalakítását ismertették, míg az innovatív vállalkozások a megfelelő gazdasági-jogi környezet kialakítását sürgették a Heti Válasz „Kinőni Magyarországot - Hazai innovatív vállalatok lehetőségei a világban” című konferenciáján hétfőn Budapesten.
Egyed Géza, a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium szakállamtitkára kulcskérdésnek nevezte azt, hogy a kereslet erősítésével emelkedjenek a vállalatok kutatási-fejlesztési-innovációs ráfordításai. A szakállamtitkár emlékeztetett arra, hogy a tavasszal elfogadott K+F+I stratégia 2010-re a GDP 1,4 százalékában, 2013-ra pedig a GDP 1,8 százalékában határozta meg a kutatás-fejlesztés-innováció ráfordításait, míg tavaly, a Központi Statisztikai Hivatal adatai szerint ez egy százalék volt.
A Microsoft Magyarország kormányzati kapcsolatok igazgatója, Tárkány Szűcs Attila a konferencián megerősítette, hogy a Microsoft döntött egy innovációs központ létrehozásáról nálunk. A Microsoft vezető jogtanácsosa, Brad Smith, még januárjában jelentette be a cég szándékát a központ létrehozására, ahol a magyarországi induló informatikai mikro- és kisvállalkozások kaphatnak elsősorban műszaki jellegű információkat és támogatást. A központ kialakítása folyik, s a várakozások szerint még ebben a naptári évben megnyithatja kapuját.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.