2007. szeptember. 24. 13:39 MTI Utolsó frissítés: 2007. szeptember. 24. 19:08 Gazdaság

A Microsoft innovációs központot hoz létre hazánkban

Az egyes országok versenyképességét igen jelentősen befolyásolja a kutatási-fejlesztési és innovációs tevékenységük. Egy budapesti konferencián a hazai fejlődési lehetőségeket vitatták meg vállalati, államigazgatási és tudományos szakemberek.

A kormányzati képviselők a kutatás-fejlesztés-innováció (K+F+I) helyes irányát hangsúlyozták és a támogatási rendszerek átalakítását ismertették, míg az innovatív vállalkozások a megfelelő gazdasági-jogi környezet kialakítását sürgették a Heti Válasz „Kinőni Magyarországot - Hazai innovatív vállalatok lehetőségei a világban” című konferenciáján hétfőn Budapesten.

Egyed Géza, a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium szakállamtitkára kulcskérdésnek nevezte azt, hogy a kereslet erősítésével emelkedjenek a vállalatok kutatási-fejlesztési-innovációs ráfordításai. A szakállamtitkár emlékeztetett arra, hogy a tavasszal elfogadott K+F+I stratégia 2010-re a GDP 1,4 százalékában, 2013-ra pedig a GDP 1,8 százalékában határozta meg a kutatás-fejlesztés-innováció ráfordításait, míg tavaly, a Központi Statisztikai Hivatal adatai szerint ez egy százalék volt.

A Microsoft Magyarország kormányzati kapcsolatok igazgatója, Tárkány Szűcs Attila a konferencián megerősítette, hogy a Microsoft döntött egy innovációs központ létrehozásáról nálunk. A Microsoft vezető jogtanácsosa, Brad Smith, még januárjában jelentette be a cég szándékát a központ létrehozására, ahol a magyarországi induló informatikai mikro- és kisvállalkozások kaphatnak elsősorban műszaki jellegű információkat és támogatást. A központ kialakítása folyik, s a várakozások szerint még ebben a naptári évben megnyithatja kapuját.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Szabó Yvette 2025. február. 25. 14:54

Amerika visszainteget: Rogán ma elbukta hatalmának jó részét, miután a szankciós kalodából nem szabadult

Egy tollvonással meggyengítette Rogán Antal hatalmát Orbán Viktor kormányfő, Gulyás Gergellyel együtt 14-ből 11 állami vállalat felügyeletét vesztették el. Az átszervezést nemcsak a választási felkészülés indokolhatja, de így bizonyíthatja Orbán az amerikaiaknak, hogy csökkenti a korrupciós kockázatot Rogán körül. És persze illeszkedik a kormányfő hatalomgyakorlási technikájába is.