Törökország nem kér a Nabuccóból?
Törökország a május 6-án záruló francia elnökválasztásig felfüggesztette a megbeszéléseket a Gaz de France energiavállalattal a Nabucco gázvezeték ügyében.
A partnerség jövőjéről majd a május 6-án záruló francia elnökválasztás után döntenek, aszerint, hogy miként alakul a francia politika - mondta a török energiaügyi minisztérium egy nevének elhallgatását kérő illetékese.
A török kormány azért neheztel Franciaországra, mert a francia parlament tavaly törvényt fogadott el, amely szerint büntetendő tagadni, hogy az anatóliai örmények tömeges legyilkolása 1915-1917 között népirtás volt. A török álláspont szerint a török fennhatóság ellen lázadó örmények etnikai villongásokban vesztették életüket, miközben törökök is sokan elestek, és az áldozatok száma jóval kisebb volt a 1,5 milliós nyugati becsléseknél.
A Nabucco az EU-energiapolitika szóbeli támogatását élvező tervezet földgázvezeték építésére, körülbelül 4,6 milliárd eurós költséggel, Törökországból Bulgárián, Románián és Magyarországon át Ausztriába. A vezetéken közép-ázsiai és iráni földgáz érkezne, valamelyest csökkentendő az EU ráutaltságát az orosz földgázra.
A Bulgargaz, a román Transgaz, a Mol és az OMV korábban már jóváhagyta a félállami Gaz de France részvételét a tervezetben. Az ugyancsak francia Total magán olajtársaság bevonásáról kezdett tárgyalások egyelőre megfeneklettek.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.