2007. március. 23. 10:06 MTI Utolsó frissítés: 2007. március. 23. 09:59 Gazdaság

Gyengül a forint a bankközi piacon

Pénteken reggel a közép-európai valutákkal együtt gyengült a forint a bankközi devizapiacon, az eurót kilenc óra tájban 246,40/60 forinton jegyezték a csütörtök délutáni 245,25/35 forint után. A dollárral reggel 184,80/95 forinton kereskedtek a csütörtöki 183,40/50 forint után.

Kereskedők elmondták, hogy a cseh korona, a lengyel zloty és a forint ismét együtt gyengül a szlovák koronával, mivel reggel óta folyamatosan adják el a szlovák koronát euró ellenében. Az akció mögött a szlovák jegybankot sejtik.
 
A szlovák korona hét elejétől érvényes 8,5 százalékos felértékelése után a szlovák jegybank 1,7 milliárd eurót vásárolt a korona nem kívánatos mértékű erősödésének mérséklésére, és úgy tűnik, szükség van további beavatkozásra is.
 
Pénteken hajnalban az euróval még 245,50 forint körül kerekedtek, később azonban a koronával együtt gyengülni kezdett a forint is. A magyar valuta további pályájára is meghatározó marad a korona mozgása, illetve a monetáris tanács hétfői kamatdöntő ülése előtti "helyezkedés". A nap folyamán 245-247 forint között várják az euró jegyzését.
 
A csütörtökön felerősödött pozícióját meg tudta tartani a török líra és a rand is, s a nap további részében sem várható gyengülésük.
 
A forintpiacon továbbra is magasan, 8,70/80 százalékon van az overnight kamat. A monetáris tanács hétfői kamatdöntő ülése előtt minden nélkülözhető likviditást lekötött a piac, készülve az esetleges, bár kevéssé valószínű kamatcsökkentésre.
zöldhasú
Hirdetés
Gazdaság hvg.hu 2024. december. 01. 07:00

És akkor Varga Mihály állást váltott, a hitelminősítő pedig beszólt a magyaroknak

Pénteken végre felszállt a fehér füst, Orbán Viktor Varga Mihályt választotta a jegybankelnöki posztra, miközben Matolcsy György máris azt jósolja, hogy az évtized két legjobb éve vár ránk. Még aznap este a Moody’s kemény kritikával illette a magyar gazdaságpolitikát. A kormány arra épít, hogy végre sikerül költekezésre bírni az óvatoskodó országot. Persze, csak úgy lehet többet költeni, ha van miből. A hároméves bérmegállapodás ezt segítené, feltéve, ha a lakhatási válság és az újabb inflációs hullám el nem viszi az egészet. Ez a HVG heti gazdasági összefoglalója.