2006. március. 22. 16:21 MTI Utolsó frissítés: 2006. március. 22. 16:29 Gazdaság

A Lidl kivonta a Greenpeace által kifogásolt termékeket

A Lidl is kivonta áruházaiból azokat a konzerveket, amelyek a Greenpeace környezetvédő szervezet szerint génmódosított összetevőt (GMO) tartalmaznak - közölte a Lidl Magyarország Bt.

A Greenpeace kedden tartott be nem jelentett akciót egy Tesco áruházban, ahol általuk GMO-tartalmúnak tartott élelmiszereket címkéztek fel figyelmeztető matricákkal. A környezetvédők szerint az Országos Élelmiszerbiztonsági és Táplálkozástudományi Intézetnél (OÉTI) végzett vizsgálatok alapján a Globus Löncshús és a Szegedi Paprika Darált Sertéshúson kívül a Lidl áruházaiban is kapható Sertés húskrém sertésmájjal nevű konzervek tartalmaznak a megengedettnél nagyobb arányban génmódosított szójafehérjét.

Nepp Zoltán, a Lidl beszerzési vezetőjének közlése szerint cégük figyelmeztette a termék előállítóját, hogy mindaddig nem hozzák forgalomba a terméket, amíg a gyártó megfelelő laboratóriumi vizsgálatokkal nem tudja igazolni a GMO-mentességet.

A Greenpeace szerdán közleményben üdvözölte, hogy akciójuk hatására a Lidl nemcsak Magyarországon, hanem tudomásuk szerint minden országban visszavonta áruházaiból a kifogásolt konzerveket. A zöld szervezet utalt arra, hogy a Tesco is ígéretet tett ezeknek a termékeknek az eltávolítására.

A Greenpeace ugyanakkor felhívta a figyelmet, hogy a Globus Löncshús, a Szegedi Paprika Darált Sertéshús nevű termékek még mindig címkézetlenül kaphatóak más boltokban. 

A Globus közleményében azt közölte, hogy laborvizsgálatok nem állnak a cég rendelkezésére, az ügyet haladéktalanul kivizsgálják.

Amit jelenleg biztosan tudunk, hogy beszállítóinkkal olyan szerződéseink vannak, amelyek kizárják a határérték feletti GMO tartalmú szójakészítmények beszállítását - olvasható a Globus közleményében.
zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.