2005. december. 01. 12:40 MTI Utolsó frissítés: 2005. december. 01. 12:44 Világ

Bécsi Greenpeace akció a környezetvédelmi minisztérium ellen

Néhány órára "bezárta" a bécsi környezetvédelmi minisztériumot a Greenpeace osztrák szervezete. Lemondatnák a minisztert.

A környezetvédő mozgalom mintegy kéttucatnyi aktivistája reggel lelakatolta a minisztérium több bejáratát, kordont vont az épületegyüttes főbejárata elé, és A miniszter semmittevése miatt zárva feliratot feszített ki. Szóvivőjük közölte, hogy követelik Josep Pröll mezőgazdasági és környezetvédelmi miniszter lemondását, mert többek között nem tudta megakadályozni azt a döntést, amely alapján a jövő tavasszal - egy 12 kilométeres karintiai autópálya-szakaszon kísérleti jelleggel - engedélyezik az óránként 160 kilométeres sebességet.

Ezen kívül a minisztériumi apparátus tevékenységét is kifogásolja a Greenpece: nem a kellő mértékű támogatás biztosítják az ökoenergia használatának ösztönzésére, nem állapították meg hosszabb távra az osztrák klímavédelmi célokat, nem írták elő a károsanyag-kibocsátás radikális csökkentését, és a vegyi anyagok használatának a hosszabb távú szabályozását sem határozták meg.
   
Az osztrák tömegtájékoztatás beszámolói szerint mintegy 150 alkalmazott rekedt a minisztérium épületében, sok munkatárs pedig az épület környékén bóklászott a reggeli hidegben a bejutás lehetőségére várva. Az aktivisták azt követően fejezték be több mint kétórás akciójukat, hogy - értékelésük szerint - nem tudtak érdemi tárgyalást folytatni a helyszínre érkezett környezetvédelmi
miniszterrel.

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.