2005. május. 17. 19:58 MTI Utolsó frissítés: 2005. május. 17. 19:58 Gazdaság

Eltűnik a Heineken sörpapírja

A Heineken-csoporthoz tartozó Brau Union Hungária Sörgyárak Rt. május 17-vel kérte részvényeinek törlését a Budapesti Értéktőzsde terméklistájáról.

A kérelem indoklása szerint a Brau Immobilien GmbH 17200 forintos nyilvános vételi ajánlatot tett az elsőbbségi részvényekre kedden, ami feltétele a kivezetésnek.

Tőzsdei szakértők magyarázata szerint a mostani vételi ajánlat tőzsdei ügyletnek minősül az adótörvények szerint is így adómentes jövedelem az ellenértéke, míg a korábbi felvásárlások tőzsdén kívüli, s így adóköteles ügyleteknek számítottak.

Az ajánlattevő a társaságban a közlemény szerint összesen 99,15 százalékos szavazati joggal rendelkező részvényes, illetve az elsőbbségi részvénysorozat tekintetében 96,11 százalékos szavazati joggal rendelkezik. A Brau Union névre szóló elsőbbségi részvényei az elmúlt 12 hónapban 12000 és 17300 forint között forogtak.

A Brau Union Hungária Sörgyárak Rt. részvényeire tett legutóbb nyilvános vételi ajánlat eredményét április elsején közölte a cég. Annak eredményeként a Heineken-csoporthoz tartozó Brau Immobilien GmbH befolyása 98,19 százalékra nőtt a magyar sörgyárban.

A tavaly októberben tett, de a felügyelet által csak ez év februárjában jóváhagyott felvásárlás során 235365 darab elsőbbségi és 9309 darab törzsrészvényt ajánlottak fel tulajdonosaik a vevőnek. A felajánlott részvények összesen 4,99 százaléknyi befolyást testesítenek meg.

A vevő egyenként 17200 forintot fizetett a háromezer forint névértékű elsőbbségi és törzsrészvényekért. Az ajánlat nem vonatkozott a dolgozói részvényekre, ezeket a társaság be kívánja vonni. Ezáltal 1 millió 67 ezer forinttal csökken a Brau alaptőkéje. Az alaptőke leszállításáról, illetve a dolgozói részvények bevonásáról a társaság április 21-re összehívott közgyűlése dönt.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.