2004. szeptember. 15. 13:32 Utolsó frissítés: 2004. november. 22. 12:00 Gazdaság

Ezer járatot töröl a British Airways

A következő kevesebb mint három hónapban csaknem ezer járatát törli a fő londoni repülőtérről a British Airways, amelynek a nagy leépítések után nincs elég alkalmazottja az eredeti menetrend tartásához.

A cég, forgalom szerint - a holland KLM és az Air France nemrég bejelentett egyesülése után - a második legnagyobb európai légitársaság, a következő 80 nap összesen 41 ezer járatából 966-ot töröl a Heathrow repülőtérről. Ez napi 12 járat törlését jelenti. Ezek között rövid és hosszú távúak is vannak; a törlések éppúgy érintenek manchesteri, glasgow-i, brüsszeli, mint New York-i járatokat.



A BA, amely több éve - az olcsó jegyes légitársaságok versenye és a magas üzemanyagárak szorítása miatt - radikális költségleépítési programot hajt végre, a jelek szerint túl sok alkalmazottat bocsátott el, legalábbis erre utaltak az augusztus utolsó hetében a Heathrow-n kialakult példátlan tömegjelenetek. Ezeket az okozta, hogy a hagyományos háromnapos utolsó augusztusi hétvége előtt egyszerűen nem volt elegendő létszámú személyzet a cég utasainak jegykezeléséhez és beszállításához, ami miatt számos járatot törölni kellett.



A nyár végi fennakadás miatt több ezren nem jutottak el vakációjuk helyszínére. Az incidens annál is kínosabb volt a British Airwaysnek, mert a cég az utolsó pillanatban tudta csak elkerülni a jegykezelők és csomagrakodók éppen arra a hétvégére bejelentett bérsztrájkját, és a megállapodás után biztosította a helyfoglalással bíró utasokat, hogy elutazásukat nem fenyegeti veszély. A következő hetekre bejelentett járatritkításokat a cég a szerdai közleményben "a repülési program elővigyázatossági megfontolások diktálta módosításának" nevezte. (MTI)
zöldhasú
Hirdetés
Gazdaság hvg.hu 2024. december. 01. 07:00

És akkor Varga Mihály állást váltott, a hitelminősítő pedig beszólt a magyaroknak

Pénteken végre felszállt a fehér füst, Orbán Viktor Varga Mihályt választotta a jegybankelnöki posztra, miközben Matolcsy György máris azt jósolja, hogy az évtized két legjobb éve vár ránk. Még aznap este a Moody’s kemény kritikával illette a magyar gazdaságpolitikát. A kormány arra épít, hogy végre sikerül költekezésre bírni az óvatoskodó országot. Persze, csak úgy lehet többet költeni, ha van miből. A hároméves bérmegállapodás ezt segítené, feltéve, ha a lakhatási válság és az újabb inflációs hullám el nem viszi az egészet. Ez a HVG heti gazdasági összefoglalója.