2004. május. 19. 09:13 Utolsó frissítés: 2004. november. 22. 12:00 Gazdaság

Draskovics itt tartaná az off-shore cégeket

A pénzügyminiszter szerint Magyarország érdeke, hogy ne távozzanak a nálunk megtelepedett off-shore cégek, és az ügyben a Nemzetközi Vállalatok Magyarországi Társaságával (NVMT) egyeztet.

Az off-shore cégeknek jelenleg négyszázalékos társasági adót kell fizetniük, ám a lehetőség 2005. december 31-ével megszűnik - írja a Világgazdaság. Ezt követően az európai uniós előírásoknak megfelelően az általánosan érvényes adókulcs alá esnek az off-shore cégek is.



A lapnak Draskovics igen dicséretes lobbizásnak minősítette az NVMT ténykedését, amelyet a hazánkban jelen lévő off-shore cégek itt tartása érdekében folytat. A Rudnay János által elnökölt szövetség álláspontja: el kell érni, hogy ezek a cégek az uniós szabályok életbelépése után se hagyják el Magyarországot, ennek érdekében már korábban megbeszélést kezdeményezett a pénzügyminiszterrel.



Az off-shore cégek Magyarországon tartása ügyében érvényesítendő új szabályokat a jövő év végén lejáró határidőre tekintettel 2005-ben kell elfogadni, az NVMT azonban szorgalmazza, hogy az idén is mutatkozzon meg a kormányzati kommunikációban, szükséges az off-shore cégek hazai jelenléte – áll a Világgazdaságban, amelynek a pénzügyminiszter megerősítette: egyetért az elképzeléssel.



Rudnay János szerint jelenleg több mint hétszáz off-shore cég tevékenykedik Magyarországon, amelyek az elmúlt öt évben 100 milliárd forintnyi társasági adót fizettek be a költségvetésbe.
zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Tornyos Kata 2025. január. 07. 12:00

Vészesen terjednek a légúti fertőzések, de honnan tudjuk, hogy coviddal, influenzával vagy megfázással van-e dolgunk?

A téli időszak minden évben egyet jelent az influenzaszezonnal, és ez idén sincs másként. Magyarországon fokozódik a járványhelyzet, szinte mindenki talál a környezetében olyan embert, aki lázra vagy köhögésre panaszkodik, de még nem késő beadatni az influenza elleni védőoltást a HVG által megkérdezett szakértők szerint. Mi a különbség tünet és tünet között, és melyik légúti megbetegedés lehet igazán veszélyes? Erről is beszélt Várdi Katalin pulmonológus és Kemenesi Gábor virológus.