2004. március. 29. 13:59 Utolsó frissítés: 2004. november. 22. 12:00 Gazdaság

A Volvo 200 millió dolláros kínai üzlete

A Volvo AB-nek 52 százalékos részesedése lesz a kelet-kínai Sandongban felépítendő motorgyárban.

A világ második legnagyobb teherautó-gyártó konszernje 105 millió dolláros beruházási hozzájárulásról írt alá keretszerződést hétfőn kínai partnereivel. A kelet-kínai Sandong tartományban felépítendő motorgyárban a Volvónak 52 százalékos, két kínai partnerének, a China National Heavy Truck-nak és a First Automotive Works vállalatnak 24-24 százalékos részesedése lesz a mintegy 200 millió dolláros beruházásban.



A szerződést a felek még az idén véglegesíteni akarják. Az üzlet előkészítése során a svéd vállalat ellenállásba ütközött: a kínai törvények ugyan lehetővé teszik, hogy külföldi cég többségi tulajdont szerezzen hazai vállalatban, ez a gyakorlat azonban még eléggé szokatlan a kínai iparban.



Az új vállalat látja majd el a Volvo Kínában lévő vállalatait alkatrészekkel, kiváltva a buszokhoz, teherutókhoz szállított drága importmotorokat. Az üzem 2005-ben kezd termelni, és teljesen kiváltja majd az európai behozatalt. A közös vállalat 2010-ben évente 50 ezer motort fog előállítani.



A Volvo arra számít, hogy az idén közel a duplájára, 800 millió dollárra emeli tavalyi árbevételét a kínai piacon, ahol jelentősen bővültek az igények a Volvo gyártmányok iránt az építőipari és útépítési "boom" következtében.

(MTI)
zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 10. 09:30

A szélsőjobb és Elon Musk migrációs népszavazást csinálna a német választásból, pedig sokkal többről szól

Egy végtelenül rossz hangulatban lévő Németország választ magának új képviselőket február 23-án. Gazdaság- és társadalompolitikai krízis van az országban, és ezt mostanra mindenki megérezte. Ez sok más nyugati demokráciára is igaz, de a németek jobban megszenvedik, mert a bukott modellt a sajátjuknak érezhették. Nem valószínű, hogy egy új kancellár alapvető kérdésekben másfelé vinné az országot, mint az elődje. Az ajánlat inkább az, hogy jobban csinálna hasonló dolgokat, kis változtatásokkal. A szélsőjobb közben a migráció kérdésében közelebb került a közhangulathoz, mint bármelyik másik párt. Az osztrák példától félnek a demokratikus pártok.