2007. október. 22. 10:08 Gőgh Csilla Utolsó frissítés: 2007. november. 10. 14:46 Gasztro

A hintaló és a Michelin csillag

Amikor 1995 októberében Rudits Károly eldugta a belvárosi Vigyázó Ferenc utcába alig szobányi kis éttermét, már sejteni lehetett,hogy új csillag születik a magyar vendéglátás egén. Egy addig jószerivel csak külhonban tapasztalt exkluzivitással és ízvilággal. Viharos gyorsasággal fel is fedezték a külföldiek, majd beíratkoztak a „klubba” a magyar gourmetek is.

© Gőgh Csilla

Négy év múltán bővítés és arculatigazítás, majd tavaly újabb kreatív fordulat, és a tulajdonos „beismerő vallomása”:irány a csillagos ég! Vagyis, nem kisebb célt tűzött ki maga elé, minthogy az ő étterme szerezze meg Magyarországon elsőként az igazi Michelin csillagot, mely a világon mindenhol egyet jelent a művészetté emelt gasztronómiával. S amely nem tévesztendő össze- bár nálunk a média erősen hajlamos erre - a neves guide európai városok szállodáit s vendéglátóhelyeit ajánló , ismertető listázásával.

Az étkezés újragondolt formájával találkozunk itt az extravagáns megoldások és a meghökkentő tálalások nyomán. Ide akkor kell betérni, amikor az ember nem egyszerűen az éhségét csillapítaná egy étteremben, hanem valami különleges élményre vágyik. S persze amikor megengedhetjük magunknak, hogy vastag pénztárcával induljunk útnak.

Az exkluzívan berendezett Lou Lou már formavilágával is kivívja az elismerést. Rögtön a bejáratnál hatalmas, 200 éves hintaló függ a bárpult felett, alatta viszont formatervezett műanyag székek reprezentálják, hogy így is lehet valami elegáns és átgondolt. Kifogástalanul elegáns,miközben hangulata kissé bohókás, ötletekben pedig nincs hiány. Színek és formák tobzódása, kicsit retro, kicsit barokkos, s igen szerethető. Látni kell.
A pincérek közvetlenek, kiváló humorérzékkel oldják a megilletődött, „ mezítlábas” vendég feszültségét, ám az etikett szabályait kivétel nélkül betartják.


© Gőgh Szilvia
Ételtárlat:
Az ételek mondanunk sem kell, nem hétköznapiak. Költemények, műalkotások inkább. Mint például a Gusto névre keresztelt előétel: borjúpofa terrine marinált zöldségekkel, libamáj fagylalt, almakompót absztrakt tálalással. A levesek közül Luc Besson Ötödik eleme tulajdonképpen a gulyásleves újragondolása egyedi szervírozással. Itt amúgy jobb, ha nem a szemünknek hiszünk, hanem kizárólag kifinomult érzékeinknek, és hozzászokunk, hogy semmi sem az, aminek látszik.

Az Újvilágban most nagyon népszerű mahi mahi halat lime-jalapeno paprikamártással, póréhagyma csíkokkal, vajas viola burgonyával szervírozzák. Ez után még gond nélkül belénk fér egy bélszín szelet, friss zöld fűszeres köntösben, erdei gombával és klorofill pürével .
A desszertek közül a Balaton szelet nem csak retros neve miatt kötelező, hanem mert a grillázs piskóta kávés-toscano black csokoládéval, marcipánnal igazi ínyencség, melyhez házi készítésű kesudió fagylalt és kumquat kompót jár. Nem mellesleg jegyezzük meg, hogy a Lou Lou-ban nyugodtan végigehetünk egy több fogásos menüsort anélkül, hogy elnehezülnénk. Itt az ízekkel ismerkedünk-játszunk, jóllakni máshol kell…
Gőgh Csilla

© Gőgh Csilla
Jellemzők:
Egy fő átlagfogyasztása itallal kb.: 20.000-25.000 ft.
Egy presszó kávé ára: 500 Ft.
Konyha: egyedi
HVG tetszési index (max. 10X): 10X
Étterem: X Bár: Egyéb:
Bankkártyák elfogadása: minden

Elérhetőség:
Cím: V. ker. Budapest, Vigyázó Ferenc u. 4.
Tel.: 06-312-45-05
Nyitva: 12-15, 19-23 óráig, szombat 19-23 óráig, vasárnap zárva.
Web.: www.loulourestaurant.com

 

Kult Balla István, Németh Róbert 2024. november. 30. 20:00

„Ez az első olyan lemezanyag, aminek az írása közben józan voltam” – Analog Balaton-interjú

„A leszaromság is abból jöhet, hogy csináljuk, amit szeretünk, és nem kell magunkat megerőltetni” – írja le a nemrég Repedés című albummal jelentkező Analog Balaton a hozzáállásukat a világhoz. Szomorú-e a mai popzene? Milyen volt a tagok – Zsuffa Aba és Vörös Ákos – híres Kinizsi utcai albérlete? Miben más józanul dalokat írni, mint a korábbi gyakorlat? Interjú.