A filmproducer, korábbi modell kinevette Rákay Philip filmjét, és reméli, nem sokáig marad fenn, hogy nem a minőség dönt a filmes pályázatokról, hanem, hogy ki adta be azokat. Az öregedésről szólva pedig kifejtette, nem attól változik egy ember személyisége, hogy fizikailag öregszik, hanem esetleg attól, hogy tapasztaltabb lesz.
„Nem definiálom magamat a korom szerint, és nagyon dühös vagyok, ha a kora szerint definiálnak bárkit is” – mondta a Telexnek adott videóinterjúban a 70-es, 80-as évek egyik legismertebb hazai modellje, aki a 2000-es évek óta filmproducerként tevékenykedik. Az interjúban sok szó esik az öregedés elfogadásáról, a most 73 éves Pataki szerint nem attól változik a személyisége, hogy fizikailag öregszik, hanem esetleg attól, hogy tapasztaltabb lett.
Úgy érzi, az időseknek is úgy kellene élniük, ahogy jól esik nekik. „Az idősödés és az öregedés nyilván egzisztenciális kérdés is, hogy mit engedhetünk meg magunknak öregebb korunkban. Minél szegényebb országban élünk, annál inkább igaz ez, és nyilván Magyarország nem Németország vagy Amerika, ahol hetvenéves korunkban fellélegeznek az emberek, hogy felszabadult egy csomó idejük, és tudnak ezzel mit kezdeni. De Magyarországon sokszor tapasztaljuk, hogy akik megengedhetnék maguknak, azok sem élnek ezekkel a lehetőségekkel” – magyarázta a 73 éves modell.
Az interjúban szó esik természetesen a magyar film helyzetéről, abban az olyan nagy sikerű, fontos témákról beszélő, állami támogatást nem kapó filmekről, mint a Fekete Pont.
Arra a kérdésre, hogy ez a film nagyon más lenne-e, ha sokkal több pénzből készülhetett volna – például mert kapott volna állami támogatást –, Pataki azt mondta, hogy nem lenne más, viszont ki lettek volna fizetve a dolgozók. „Egyáltalán nem normális, hogy mindenki éhbérért dolgozzon. Az lenne normális, ha tehetséges emberek, vagy jó szakmunkások, akik a filmiparban vannak, azok normális gázsit kaphatnánk a munkájukért. De ezek a filmek gyakorlatilag baráti szívességekből épülnek fel, illetve produceri összefogásból.”
„Nagy pénzekből is látunk nagyon kis filmeket elkészülni, de nagyon piciket, és látunk nagyon fontos filmeket elkészülni kevés pénzből” – foglalta össze a producer, aki abban reménykedik, hogy nem marad fenn az a helyzet, hogy nem az számít az állami támogatásoknál, milyen a projekt, hanem az, hogy ki adta be a pályázatot.
„A jelenben van létjogosultsága a low budget, független filmeknek, de remélem, hogy a jövő nem ez, és változni fog. Lehet, hogy ehhez egy rendszerváltás kell, de én abban is reménykedem. Az nem tartható, hogy egy teljes szakma marginalizálódjon.”
Az interjúból az is kiderül, hogy ő is megnézte Rákay Philip Most vagy soha című filmjét, hiszen majdnem minden magyar filmet megnéz. A Most vagy sohát szerinte a célközönség széles csoportja kinevette, majd hozzátette: „mondjuk én is”.