Csillámeső, boldogságszárnyak, unikornispuszi, férfiak selyemkimonóban. Olyan, mintha az idei Sziget fesztivál összes sörcsapjába nagy dózisban endorfinhormonokat kevertek volna, és emiatt most minden fesztiválozó rózsaszínben látná a világot.
Unikornis- és tündérmeselázban ég az egész Sziget, és azért van ez így, mert globálisan éppen ez a divat. Az elmúlt egy-két évben a világ újra hinni kezdett a ló alakú, általában fehér és egyszarvú mitológiai lényben, csak ma már az unikornis egy csillámnyákot termelő, vattacukor illatú giccsparádévá torzult. A Love revolution és az Island of Freedom hívószavakkal csábító Szigetnek viszont jól áll ez a csilivili.
Az idei fesztiválon például már a metálosabb arcok is nyugodt szívvel húzhatnak unikornisos hátizsákot, senki sem fogja megbámulni őket. Az unikornisjelmezben felszabadultan vállalhatjuk önmagunkat, és megkönnyebbüléssel vehetjük tudomásul, hogy a rózsaszín szarvacskával nem kell kötelezően boldognak lennünk sem. Unikornisként nyugodtan lehetünk szomorúak is.
Nemcsak az emberek, hanem láthatóan a fesztivál szervezői, a kitelepülő standok is ráéreztek az unikornisos zeitgeistra.
Joggal kérdezhetjük ennyi unikornis láttán, hogy ugyan mi vezetett idáig. Nos, azt gondoljuk, hogy az Instagram és bizonyos popkulturális történések nélkül ma nem tartnánk itt. Az unikornisnak jelenleg akkora uralma van a világunk felett, hogy a unicorn szóra eddig többen kerestek rá a Google-ben, mint Meghan Markle nevére vagy a me too-ra. Cikkünk megírásakor a unicorn szóra 234 millió találat jött ki, az unikornisra 564 ezer.
A mostani unikornishullám 2016 környékén indult el, és a tavalyi év, amikor a Starbucks előrukkolt az unikornisos Frappuccinójával, vagy amikor Nicki Minaj a Make Love videoklipjében meglovagolt egy unikornismatracot (ma sok ilyet látni a Balatonban) csak felerősítette a csillámos trendet.
Ugyancsak segítette az unikornis népszerűségét az "unikorniskrémmel" megkent pirítóskenyér, amelyet egy Miamiban élő blogger talált fel. A lila, fehér, zöld, kék színű kenyerekről készült fotók azonnal elöntötték az Instagramot, a receptek az internetet.
Gyerekek között a tavaly kijött My Little Pony: A film terjeszthette az unikornisvírust. A filmhez Emily Blunt és Zoe Saldana kölcsönözték a hangjukat. Felnőttek körében viszont inkább azért lehet népszerű az unikornis, mert élénk színei miatt erősen Instagram-kompatibilis. Pillanatnyilag több mint 9 millió 400 ezer Insta-poszt van az éterben a #unicorn hashtag alatt.
A bizonyos emberekben az unikornishoz hasonló érzelmeket kiváltó hableány/sellő tematika is nagyon népszerű, de tavaly júliusban már többen kerestek rá a Google-ban a unicorn szóra, mint a mermaidre. Az egyszarvú máig töretlen sikerét annak is köszönheti, hogy kedvessége, különcsége és szivárványos színei miatt az LMBTQ-kultúra is szimbólumává választotta.
Az unikornis színeit, a tündérmesés elemeket a Szigeten azok is magukévá tették, akik nem tűzték fel maguknak a csavart szarvacskát.
Hódít még a tündérszárny, a kimonó...
és úgy általában a lila, rózsaszín sokféle árnyalata.