A borbárok közös bora
Egytőről - tovább pörög a hazai borbárok projektje a Kárpát-medencei szőlőfajták és a kulturált borfogyasztás népszerűsítése jegyében. Kész a tagok közös bora, és a borbárokban már kóstolható.
Egytőről - tovább pörög a hazai borbárok projektje a Kárpát-medencei szőlőfajták és a kulturált borfogyasztás népszerűsítése jegyében. Kész a tagok közös bora, és a borbárokban már kóstolható.
Nyolc borbár, egy pince, egy borkereskedés és egy bormédium fogott össze, hogy közös kezdeményezésükkel felhívják a figyelmet a Kárpát-medence egyik legfontosabb szőlőfajtájára, a kékfrankosra.
Rózsaszínben a világ, csak jó lehet. Pláne kortyonként. Az egyik amerikai online magazin megforgatta a földgömböt, és tíz különböző helyről, tíz nem mindennapi italt toplistázott. Köztük egy magyart is.
Eger és Szekszárd immáron harmadszorra hívja tetemre egymást, de leginkább a borkedvelőket, hogy összemérjék emblematikus boraik, a bikavérek erejét február 20-án a budapesti "arénában", azaz a Corinthia Hotelben.
Az előző évekénél gyengébb minőségű és kisebb szőlőtermésre számítanak az idén a szekszárdi borvidéken, ahol a napokban elkezdték a kékfrankos szüretét a termelők.
Ha október akkor rizling, ha február, akkor furmint, ha április, akkor kékfrankos. Ezekben a hetekben zajlik a Kékfrankos MOST! programsorozat, amelynek keretében országszerte számos helyen tartanak bemutatókat, borkóstolókat, borvacsorákat. A zárórendezvény április 30-án a Boscolo Hotel Budapestben lesz, ahol több mint nyolcvan hazai és határon túli pincészet mutatja meg, milyen sokszínű is tud lenni ez a kékszőlő.
Több évszázada írják a bikavér történetét két hazai borvidékünkön, Egerben és Szekszárdon. A rendszerváltás óta arra törekednek, hogy a hosszú évtizedeken át megtépázott hírnevű vörösbor presztízsét visszaadják és megerősítsék. Ennek szellemében február 21-én másodszorra mutatják be együtt az egri és a szekszárdi termelők bikavér boraikat Budapesten egy, a nagyközönségnek is nyitott kóstoló keretében.
A novemberi Terra Hungarica Borszalonon harminc autentikus hazai és néhány hasonló szellemiségben termelő külföldi borász több mint 150 borát kóstolhattuk. Az élmények még frissek, és nagyon sok a mondanivaló. Ezúttal Pók Tamás egri borászt kérdeztük a természetes borokról.
A kedvezőtlen időjárás miatt késik a kékfrankos szüretének kezdete Sopron környékén - közölte a helyközség elnöke.
Idáig sem a széthúzás tartotta össze a Fertő-tó környéki borászokat, de most végre hivatalosan is közösen indulhattak a Fertő-táj Világörökség legjobb bora címért indított versenyen.
Több mint nyolcvan hektárral bővült tavaly a Soproni környéki, 1417 hektáros szőlőtermő-terület; hét hektárt vágtak ki és kilencvent telepítettek be 2011-ben - olvasható abban a hegyközségi beszámolóban, amelyet csütörtöki ülésén fogadott el a megyei jogú város közgyűlése.
Először az idén rendezik Szekszárdon kívül a Nemzetközi Kékfrankos Borversenyt: a hónap végén Sopron ad majd otthont a viadalnak.