Súlyos sérüléseket okozhatnak a kerti szerszámok - videó
Az egyik tesztnél az árut rosszul rögzítették.
Az egyik tesztnél az árut rosszul rögzítették. A hátsó ülést lehajtották és a termékeket egyszerűen csak berakták az autóba. Ennek előnye, hogy sok mindent, viszonylag gyorsan be lehet pakolni a járműbe. Ám egy balesetnél komoly következményei lehetnek. A rögzítés nélküli áru hatalmas lendülettel - a súlyának akár harmincszorosával – zúdul előre. A csempedarabok, szilánkok súlyos vágásokat és gerincsérüléseket okoztak. A hatalmas lendület miatt ugyanis az ülés nem tudja megfogni a tárgyakat.
A másik teszt során már megfelelően rögzítették a tárgyakat, és így a repülő, zuhanó eszközök miatt nem sérült meg egy utas sem. Itt az üléstámlákat nem hajtották előre, ezekhez rögzítették ugyanis a tárgyakat. Ám a hátsó ülés támlája az ütközés során csak két csempés dobozt bír megtartani, többet nem. A teszt rávilágított arra is, hogy az autóból fogantyúk, horgok hiányoznak, így a rögzítés nehézkes.
Elkerülhetők a sérülések
Az autóvezetők elkerülhetik a sérüléseket, ha néhány alapvető biztonsági szabályt betartanak. Vagyis a tárgyakat ne tegyék szabadon a padlóra, inkább kössék a hátsó ülésre. Gondoljuk át, vajon tényleg előre kell-e hajtani a hátsó üléseket. Baleset esetén ugyanis az védőfalként funkcionálhat. A kisebb tárgyakat tegye dobozba, vagy ládába. Különböző rögzítő kötelet, gumipókot mindig tegyünk az autóba, ha nagyobb vásárlásba kezdünk.
Az ADAC szeretné elérni, ha a gyártók ne csak a kombikba szereljenek fogantyúkat, horgokat, rögzítő sínt, hanem minden autóba. Fontos lenne továbbá, hogy az autósok tudják, pontosan mennyi súlyt, milyen nagyságú tárgyakat szállíthatnak autójukban. Nem ártana továbbá, ha a kisautókban is lenne biztonsági háló, amelyet szükség esetén fel lehetne szerelni.