2010. június. 03. 16:58 automenedzser.hu Utolsó frissítés: 2010. június. 03. 14:00 Autó

Tippek: így lesz biztonságban gyermekünk az autóban

Vásárlás előtt tájékozódjon!

Vásárlás előtt tájékozódjon!
Kérje meg a boltban, szakáruházban az eladót, mutassa meg, hogyan kell beszerelni és helyesen használni a gyerekülést. A vásárlás előtt feltétlenül szerelje be a saját autójába és ültesse be a gyermeket is. Legyen neki kényelmes. A légzsákkal felszerelt járműveknél feltétlenül ügyeljünk a gyerekülésre vonatkozó utasításokra és a gyártó által megadott információra, amit a használati utasításban találunk. Semmi esetre se használjuk a fordítva beszerelhető gyerekülést a vezető melletti ülésen, ha a légzsák azon az oldalon aktív.

Beszerelés, kezelés
A gyerekülést szorosan kell rögzíteni a jármű ülésein, borulás biztosan kell állnia és nem szabad elcsúsznia. Olyan gyereküléseknél, melyek zárrendszerrel vannak ellátva (pl. gyerekülés alapkerettel, vagy isofix-rendszerrel), minden beszerelésnél ellenőrizzük a helyes rögzítést. A használati utasítást pontosan kövessük (súlycsoport, megengedett ülési pozíció, övvezetés, beszerelési irány). Ügyeljünk arra, hogy a jármű biztonsági öve a megfelelő pozícióban legyen: a vállöv a váll közepénél, a medenceöv olyan mélyen, amennyire csak lehet. A gyerekülést a kocsiban és a gyermeket az ülésben mindig olyan szorosan bekötni, amennyire csak lehetséges. A gyerekülés saját biztonsági övét és a fejtámasz magasságát időről időre ellenőrizzük és állítsuk a növekvő gyermek adottságaihoz. 

Biztonsági figyelmeztetések
Nem szabad az ülést átszerelni, átépíteni. Ne szállítsunk hegyes tárgyakat az autó belső terében (pl. térkép a kalaptartón). Balesetkor ezek előre repülhetnek, sérülést okozhatnak. Ezért is kell a gyerekülést mindig rögzíteni, még akkor is, ha nem ül benne a gyermek. Különösen a hátvédővel ellátott ülésemelőnél kell arra ügyelni, hogy így jobban rásimul az autó fejtámlára és csökkenti a fejtámasz biztonságát. Ilyen esetben vegyük ki a fejtámlát és fordítva dugjuk vissza a helyére. Nagyobb testmagasságú gyermekek is, egészen 1,50 méter testmagasságig, kötelezően gyerekülésen utaznak – még rövid távokon is – különben a medenceöv megnyomhatja a hasfalat. Babahordozó esetén a gyermeket mindig kössük be és ügyeljünk rá, hogy a hordozókar be legyen pattintva.

 

Hirdetés