Opel Insignia teszt: élménykombi gyerekbetegségekkel
160 lóerő, dupla panorámatető, magyarul beszélő navigáció, hatalmas csomagtér, baráti fogyasztás, pazar kényelem, lenyűgöző technika, izgalmas dinamika. Ez az Opel más, mint a többi, és sokkal drágább is. Az Insignia még nem nőtte ki a gyermekbetegségeit.
Csak pozitív jelzőket használtam anno a kombi Insignia németországi menetpróbáján. Ezek közül sokat ma, az itthoni tesztelés után is fenntartok, azonban a rózsás összképet árnyalja néhány bosszantó apróság.
Az egyik kisebb probléma a teszt fél távjánál, 300 kilométer környékén jött elő: elment az FM-vétel. Banális hiba, lehetett a vihar is az oka, tény, hogy napokig semmilyen adót nem tudtam befogni. A bajt enyhítette, hogy működött a CD-lejátszó. Az Infinity hangrendszert AUX-kimenettel és USB-csatolóval turbózták fel, így a zenehallgatásnak nem volt akadálya.
© Autómenedzser |
A harmadik negatív tényező az autó ára, igaz 19-es könnyűfém kerekekkel szerelve, memóriás bőrülésekkel, navigációval, elektromos mozgatású csomagtér-ajtóval nem kell csodálkozni a kilencmilliós árcédulán (Cosmo felszereltség). A tesztautó még legalább 2,1 millió forinttal drágább volt, ennyit nyom a sok (egyébként fontos) cicoma.
A 160 lovas dízelmotorral szerelt Insignia kombi az eddig vezetett Opelek közül a legpraktikusabb és a legjobb. Szép, nagy és látványos. Kényelmes, biztonságos, szórakoztató és vezetési élményt is adó autó. Egyértelmű, az Insignia az a modell, amely kiemelheti az ingoványból az immár német céget, felemelkedésével utat mutathat az Astrának, Európa egyik legnépszerűbb kompakt kocsijának. Az Insignia a Passat egyeduralmára tör a középkategóriában, az európai kombik piacán máris átrendeződés várható, annyi megrendelés érkezik a Sports Tourer-re. Mert a korábbi Caravant már így nevezik.
Újdonság volt számomra az Opel parkolás segédje, a több márkánál kipróbált újítást az Opel az Insigniában vezette be. Lényege, hogy párhuzamos parkolásnál, alacsony sebességnél felméri a lehetséges parkolóhelyeket, majd szöveges üzenetekben jelzi az optimális manővereket.
© Autómenedzser |
Dicséretet érdemel az intelligens AFL-fényszóró rendszer, amely az útviszonyoktól függően kilenc különböző beállítást használ automatikusan: változó fénycsóvát, intenzitást, megvilágított mezőt attól függően, hogy milyen útszakaszon (autópálya, országút, település), milyen időjárási körülmények között (eső, hó, köd) és milyen sebességgel közlekedünk. A bixenon fényszórók természetesen bevilágítanak a kanyarba is.
Ideális vezetői cégautónak, de családi kirándulásokhoz is kiváló, mi például sátorozni voltunk vele. Fogyasztása kedvező, a hatszáz kilométeres tesztelés során 7,3 literes átlagot mértünk száz kilométerenként. Aki ennél olcsóbban szeretne közlekedni, vigye az Ecoflex modellt, amely 150 ezer forintos felárért 5-6 literes átlagfogyasztást garantál hasonló menettulajdonságok mellett.
Műszaki adatok és további képek az Autómenedzser.hu-n, a HVG Online autós portálján.