A szlovák gazdasági miniszter szerint 80 százalékkal csökkent a folyóba kerülő víz vas- és egyéb ásványianyag-tartalma.
Már tisztább víz folyik a Sajóba az alsósajói bányából – írja az Új Szó. A bánya bejáratánál azt követően végeztek a hatóságok újabb méréseket, hogy a mélyebb rétegekben folyó vizet a felszínre terelték a múlt hét csütörtökön.
A szlovák hatóságok május végén kötöttek szerződést a bányamentőkkel a szennyezés megszüntetésére. Richard Sulík gazdasági miniszter szerint a beavatkozás hatékony volt, 80 százalékkal csökkent a Sajóba kerülő víz vas- és egyéb ásványianyag-tartalma.
A Sajóba több mint három hónapig folyt szennyezett víz az alsósajói vasércbányából. A jelentős vas-oxid-, cink- és arzéntartalmú szennyezés nyomait a folyó magyar szakaszán is megtalálták, az üledékben határérték feletti arzéntartalmat mértek.
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.
Váratlan fejlemény a Sajó szennyezése ügyében: felszereltek egy piros sorompót
Greenpeace: Határérték feletti az arzénszennyezés a Sajó hazai szakaszán
Vészesen terjednek a légúti fertőzések, de honnan tudjuk, hogy coviddal, influenzával vagy megfázással van-e dolgunk?
A téli időszak minden évben egyet jelent az influenzaszezonnal, és ez idén sincs másként. Magyarországon fokozódik a járványhelyzet, szinte mindenki talál a környezetében olyan embert, aki lázra vagy köhögésre panaszkodik, de még nem késő beadatni az influenza elleni védőoltást a HVG által megkérdezett szakértők szerint. Mi a különbség tünet és tünet között, és melyik légúti megbetegedés lehet igazán veszélyes? Erről is beszélt Várdi Katalin pulmonológus és Kemenesi Gábor virológus.