Felolvadt a jégtakaró a hazai tavak zöméről, szabad prédává váltak a halak a kormoránok számára. Az egyre nagyobb számban Magyarországon áttelelő madarak komoly károkat tudnak okozni, figyelmeztet a haltermelők szervezete.
Szinte az egész országban elolvadt a jég a tavakról, így szabadon garázdálkodhat a nagy és a kis kárókatona – figyelmeztetett minapi Facebook-posztjában a Magyar Akvakultúra és Halászati Szakmaközi Szervezet (Mahal). Mint írták, a két madárfaj, különösen a Magyarországon átvonuló állományuk képes komoly károkat okozni. A Mahal úgy becsüli, hogy
az átvonulók hat hónapos itt tartózkodása alatti halveszteség megközelíti az 5500 tonnát, ami éves szinten 3,3 milliárd forintos veszteséget jelent.
Ebben a kalkulációban ráadásul nincs is benne az általuk elfogyasztott védett halfajok eszmei értéke.
A kormorán vagy kárókatona természetvédelmi szempontból jelentős állatfajnak számít, olasható a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) honlapján. Gyérítése és riasztása bizonyos feltételek mellett lehetséges. Hazai fészkelő állományát 2500-2600 egyedre becsülték tíz éve, az MME szerint a téli időszak elől délebbre vonuló kárókatonák közül egyre többen telelnek át Magyarországon.
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.
Soha nem látott méretű ezüstkárász kapott rá a Pródi-halastóba dobott vajkaramellás bojlira
Több száz kárókatonát lőnek ki a Tisza-tónál
Lovas Rozi: Forgattam még egy nagyjátékfilmet, nulla forint gázsiért. Úgy fogom fel, ez a mi lázadásunk
Kiugróan jót csinálni nem lehetőség, hanem az életben maradáshoz szükséges feltétel – mondja a barátaival független színházat, a Loupe Színházi Társulást alapító Lovas Rozi, aki Herendi Gábor állami támogatás nélkül készült, Futni mentem című filmjében szerepel.