Több orvos is tiltakozásképpen a bank londoni központja előtt tüntetett, hogy felhívják arra a figyelmet, hogy ne fektessenek fosszilis tüzelőanyagokba.
60 orvos, nővér és más egészségügyi dolgozó feküdt pénteken a JP Morgan bank londoni, Canary Warf székhelye elé, hogy felhívják a figyelmet arra, hogy ne fektessenek a bankok fosszilis tüzelőanyagokba – írta a Guardian.
A tüntetés az Extinction Rebellion környezetvédelmi szervezet kéthetes tüntetéssorozatának része és a Doctors for Extinction Rebellion, egy, a klímaváltozásra a figyelmet felhívó orvoscsoport szervezte.
Az egészségügyi dolgozók a vörös kód szavakat is az épületre fújták: ez az IPCC nemrég megjelent jelentésére utalt, amit az ENSZ főtitkára az emberiség számára sürgős figyelmeztetésként, vörös kódként jellemzett.
A tüntetőket a Canary Wharf biztonsági emberei vitték el, akik a járdára ültek vagy feküdtek: a fekvés a fosszilis tüzelőanyagokba fektetés miatt gyorsuló klímaváltozás okozta kihalás szimbolizálja.
Ez már a második alkalom volt a héten, hogy tüntettek a JP Morgan ellen: szerdán nyolc aktivista kalapácsokkal és vésőkkel törték be a bank két kirakatát Londonban.
Pénteken egészségügyi szakemberek egy csoportja – akiket a WHO igazgatója is támogatásáról biztosított – és a rangos Lancet egészségügyi tudományos folyóirat szerkesztője, Dr. Richard Horton küldött levelet a JP Morgan ügyvezető igazgatójának, Jamie Dimonnak, hogy felhívják a figyelmet a befektetések a klímára, és a közegészségügyre gyakorolt hatásáról.
képek forrása: Facebook/Doctors for Extinction Rebellion
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.
Több tízezren tüntettek Franciaországban, hogy foglalják alkotmányba a klímavédelmet
Extrém téli időjárásra is számítanunk kell a klímaváltozás miatt
Pisszeghet, sípolhat, szisszenhet és pöföghet a befőttesüveg, de pont ez a jó: így fermentáltunk savanyú káposztát
Csodás vitamin- és tápanyagbombával kényeztethetjük a mikrobiomunkat a téli ínség idején, ha fermentált ennivalókat fogyasztunk. Többek között savanyú káposztát is készíthetünk ezzel a módszerrel – elmondjuk, hogyan érdemes csinálni lépésről lépésre, mit kell tudni a sózásról, fűszerezésről, hogyan kombináljuk az alapanyagokat, és mire figyeljünk különösen az erjesztés során.