A MOK korábbi elnöke szerint az egészségügy a ciklus utolsó, kampánnyal terhelt részében kvázi parkolópályára kerül: a kormány ezzel kapcsolatos tevékenységét „a botránykerülő lázas semmittevés fogja jellemezni”.
Negyedmillió ember él ma Magyarországon úgy, hogy nincs a közelében vízöblítéses vécé. A vidéki ingatlanok állaga romlik, felújításra nincs pénz, ezért nő a kertvégi latrinák száma. Spanyolországban romlik, Bulgáriában javul a higiéniai helyzet, Romániában még mindig megdöbbentően sokan nélkülözik az angolvécét. Toalettkörkép a WC világnapján.
A WHO globális veszélyhelyzetet hirdetett, San Franciscóban már szükségállapotot vezettek be, most New Yorkban is megkongatták a vészharangot a majomhimlő terjedése miatt.
Több orvos is tiltakozásképpen a bank londoni központja előtt tüntetett, hogy felhívják arra a figyelmet, hogy ne fektessenek fosszilis tüzelőanyagokba.
Hiába bukkannak fel rendszeresen állati testrészek és tetemek az aquincumi városrészben, a rendőrség lesöpörte a feljelentést, és nem volt hajlandó nyomozni a környékbelieket zavaró probléma miatt. Az óbudai önkormányzat állítja, hogy a kerület mindent megtett, de szerintük fel sem merül állatkínzás gyanúja, "csak" "illegálisan ledepózott maradványokról van szó. Különben is, találtak már a budai részen nyúzott szarvast és esküvőn felszolgált, sült ökör darabjait is. Az állatvédők szerint viszont komolyan kellene végre venni a problémát, mert az évek óta fennálló helyzet még közegészségügyi szempontból is elfogadhatatlan.