Négy ipari ágazat közel két dunántúlnyi halottért felel évente Európában
Az ágazatok naponta legalább hétezer embert ölnek meg a kontinensen.
Az ágazatok naponta legalább hétezer embert ölnek meg a kontinensen.
A vezetők abban is egyezségre jutottak, hogy 2030-ig megháromszorozzák a megújuló energiaforrások globális kapacitását.
Optimizmusra ad okot, hogy a klímacsúcs globális értékelésének záró dokumentumába most először bekerült az összes fosszilis energiahordozó (eddig csak a kőszénről volt megállapodás), és az azoktól való eltávolodás, azonban sokan kritizálják azt, hogy ezek gyors kivezetéséről nem döntöttek. Ürge-Vorsatz Diana, a CEU professzora arról mesélt a Másfélfok sajtóeseményén, hogy vajon mit jelent ez a döntés a jövőre nézve? És egyébként van-e értelmük a klímacsúcsoknak?
Elfogadhatatlan lenne, hogy politikailag motivált kampányok tegyék kockára OPEC és CoC-tagországok virágzását és jövőjét – fogalmazott Haitham al-Geisz.
Magyarország is aláírta a globális nukleárisenergia-termelő kapacitás megháromszorozására vonatkozó egyezményt szombaton az ENSZ éghajlatváltozási konferenciáján (COP28) Dubajban.
Noha az olaj- és gázipari vállalatok okozzák a károsanyag-kibocsátás legnagyobb részét, a tiszta energiába történő globális beruházásoknak mégis csupán 1 százalékát adják. Bár sokan reménykednek, nem létezik olyan technológia, amellyel a jelenlegi kitermelési szint fenntartható.
Nem kisebb ambícióval, mint a szénhidrogének kivezetésére vonatkozó menetrendről történő megállapodás tető alá hozásával indul útnak az EU klímatárgyaló delegációja az ENSZ idei klímacsúcsára, a Dubajban csütörtökön kezdődő COP28-ra.
Az EU 2040-ig legalább 90 százalékkal csökkentené az üvegházhatású gázkibocsátást, erről szólhat legalábbis egy jövő év elején benyújtandó új környezetvédelmi terv.
A fenyőfában megtalálható vegyületből, valamint a papíripar melléktermékéből is előállíthatóak lehetnek gyógyszerek – például fájdalomcsillapítók –, és ez a bolygónknak is jó hír lehet.
Az aktivista 15 évesen kezdett el tüntetni, mára az egész világ ismeri a nevét.
India már korábban is ellenezte a nyugati országok által javasolt határidőt a szénfelhasználás kivezetésére.
Úgy számolnak, legalább 318 milliárd forintnak megfelelő többletforráshoz jut így a költségvetés.