India már korábban is ellenezte a nyugati országok által javasolt határidőt a szénfelhasználás kivezetésére.
India – Kína támogatásával – arról próbálja meggyőzni a többi tagállamot a G20-csoporton belül, hogy ahelyett, hogy határidőt szabnának a fosszilis tüzelőanyagok kivezetésére, maguk választhassák meg a szén-dioxid-kibocsátásuk csökkentésére vonatkozó ütemtervüket – írja a Reuters három indiai kormánytisztviselőre hivatkozva.
A lap értesülései szerint India, a G20-as csoport jelenlegi elnöke a szeptemberi csúcstalálkozón szeretné bevezetni a „többféle energiaútvonal” kifejezést, ezt többek közt Kína és Dél-Afrika is támogatná. Ez lehetővé tenné az országok számára, hogy megválasszák, mely erőforrásokat használnak. Vagyis akár a szenet is használhatnak, miközben a nettó zéró kibocsátási terveik megvalósításán dolgoznak.
India már korábban is ellenezte a nyugati országok által javasolt határidőt a szénfelhasználás kivezetésére, ugyanis a kormányzati adatok szerint az éves villamosenergia-termelésének közel háromnegyedét a szén adja. Új-Delhi régóta védi a fosszilis tüzelőanyag használatát, arra hivatkozva, hogy más országokhoz képest alacsonyabb az egy főre jutó kibocsátása.
Az indiai kormánytisztviselők elmondása alapján a világ másik nagy szénfelhasználója, Kína támogatta országukat a találkozón, mondván, nem tud határidőt szabni a fosszilistüzelőanyag-függőség megszüntetésére, és minden rendelkezésre álló erőforrását optimálisan szeretné felhasználni.
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.
Kitiltja az EU az erdőirtás révén előállított termékeket
A globális rizskrízis nem közelít, hanem már itt van
Elillant történelem és babonamentes tűzvédelem – megnéztük a felújított Notre Dame-ot
Párizs székesegyháza fényesebben ragyog, mint valaha, de az évszázadok alatt felhalmozódott kosszal együtt mintha a történelmét is lemosták volna róla. Bár a felújítás még nem ért véget, ha a belső tér már nem változik, akkor az évtizedek múlva sebtében idelátogató turista azt se fogja tudni, mi történt az elmúlt öt évben a templom körül.