A vezetők abban is egyezségre jutottak, hogy 2030-ig megháromszorozzák a megújuló energiaforrások globális kapacitását.
Történelmi mérföldkőnek nevezte az amerikai elnök szerdán az ENSZ klímacsúcsán a fosszilis üzemanyagok kivezetéséről hozott döntést.
Joe Biden közleménye szerint a COP28-on a világ vezetői újabb mérföldkövet értek el, amikor első alkalommal kötelezettséget vállaltak a fosszilis üzemanyagokról való átállásról. Az elnök méltatta, hogy a vezetők egyezségre jutottak abban, hogy 2030-ig megháromszorozzák a megújuló energiaforrások globális kapacitását.
„Miközben még jelentős munka áll előttünk, hogy képesek legyünk elérhető közelségben tartani a másfél fokos célkitűzést, a mai eredmény jelentős lépéssel közelebb visz ehhez” – fogalmazott Joe Biden.
Ürge-Vorsatz Diana: „Történelmi jelentőségű lépést sikerült tenni a klímacélokért"
Optimizmusra ad okot, hogy a klímacsúcs globális értékelésének záró dokumentumába most először bekerültek a fosszilis energiahordozók, és az azoktól való eltávolodás, azonban sokan kritizálják azt, hogy ezek kivezetéséről nem döntöttek. Ürge-Vorsatz Diana, az IPCC harmadik munkacsoportjának alelnöke, és a CEU professzora arról mesélt a Másfélfok sajtóeseményén, hogy vajon mit jelent ez a döntés a jövőre nézve?
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.
Elillant történelem és babonamentes tűzvédelem – megnéztük a felújított Notre Dame-ot
Párizs székesegyháza fényesebben ragyog, mint valaha, de az évszázadok alatt felhalmozódott kosszal együtt mintha a történelmét is lemosták volna róla. Bár a felújítás még nem ért véget, ha a belső tér már nem változik, akkor az évtizedek múlva sebtében idelátogató turista azt se fogja tudni, mi történt az elmúlt öt évben a templom körül.