Az alagút a víz alatt fog futni, a folyadékból pedig a tríciumon kívül minden radioaktív anyagot kiszűrnek.
Valósággá válik a japánok elképzelése arra vonatkozóan, hogyan szabaduljanak meg a fukusimai atomerőműnél felgyülemlett, radioaktív hűtővízzel: az óceánba fogják engedni, méghozzá egy vízalatti alagúton keresztül.
Az erőművet üzemeltető Tokiói Villamosenergia-Vállalat (Tokyo Electric Power Company, TEPCO) szerint a folyadékból a tríciumon kívül minden veszélyes anyagot kiszűrnek, vagyis a víz tisztítás után jut majd az óceánba.
Az alagút még nincs kész, meg kell építeni. Egyébként pedig azért így csinálják, hogy a művelet ne zavarja meg a halászokat.
A projektet a Nemzetközi Atomenergia Ügynökség felügyeli, amely már engedélyezte azt.
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.
"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is
Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.