Szecsuanban a paksi atomerőmű teljesítményének négyszeresével csökkent az áramigény.
A kormány által kiadott rendelkezés alapján betiltották a kriptodevizák bányászatát Kínában, ami miatt látványosan csökkent az áramfogyasztás Szecsuán tartományában – írja a G7.
A portál egy lengyel energetikai oldalra hivatkozva azt írja,
a döntés életbe lépését követően 8 gigawattal csökkent a tartományban az áramigény, ami a paksi atomerőmű csúcsteljesítményének körülbelül a négyszerese.
A bitcoin és egyéb kriptodevizák rendszereinek működtetése miatt Kína egyre távolodott az üvegházgáz-kibocsátási célok elérésétől, a kriptobányászok ugyanis az ország egyes régióiban kihasználták, hogy olcsó az áram, és hatalmas mennyiségű energiát fogyasztottak.
Ez Szecsuánban ugyan elsősorban vízenergiából származó áramot jelentett, más tartományokban azonban inkább szenes hőerőművekben előállítottat.
Az egész Kínára kiterjedő tiltás miatt a bitcoin árfolyama még 30 ezer dollár alá is csökkent, amire az év eleje óta nem volt példa.
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.
Bezártak a bitcoinbányák Kínában
Odáig vezetett a bitcoin iránti rajongás, hogy egy rakás ember koronavírusos lett
Orbán repülőrajtot ígért a magyar gazdaságban, de van itt pár probléma
A magyar gazdaság 2025-ben növekedésnek indul, kérdés, mennyire tempósan. A keresetek átlagos vásárlóereje biztosan nő, a nyugdíjaké viszont majdnem az év egészében csökken, a forint értékállóságát pedig a jegybank új elnökének kellene megőriznie.