Heimlich-műfogással mentették meg egy fuldokló panda életét – videó
Nem sokon múlt, hogy egy darab répa legyen az állat veszte.
Nem sokon múlt, hogy egy darab répa legyen az állat veszte.
A kínai Szecsuán tartományban szigorú korlátozások vannak érvényben a koronavírus miatt, 21 millió ember van karanténban.
Peking az energiaválság miatt visszatérőben a szénhez, amely a leginkább a környezetszennyező energiahordozó. Olyan ez, mintha méreggel oltanánk a szomjunkat - mondja egy szakértő, aki szerint ijesztő a szénerőművek újbóli felfuttatása Kínában.
Szecsuanban a paksi atomerőmű teljesítményének négyszeresével csökkent az áramigény.
Ami számunkra a távoli jövő, a kínai Jiuxiangban a szürreális jelen: a vegyszeres gazdálkodás következményeként méhek nélkül maradt földművesek a puszta kezükkel, tollseprű segítségével végzik el a rovarok munkáját. A kézi beporzásról Fercsik Mariann fotóművész készített riportot, ő írt róla a hvg.hu-nak is.
A két állat Mianyang egy védett területén esett egymásnak.
Az óriáspandák ellen elkövetett bűncselekmények miatt hozták létre különleges bíróságot.
Heten meghaltak, négyen megsérültek a Szecsuán tartománybeli Lesan településen.
Ez már idén a második eset. Az önégetéssel a tibetiek az 1951 óta tartó kínai megszállás ellen tiltakoznak.
Gigantikus nemzeti parkot építenek az óriáspandáknak Kínában: Szecsuan tartományban emiatt 172 200 embernek kell elhagynia otthonát.
Állítólag nem lerombolják az ottani építményeket, hanem csak "felújítják" azokat.
Felgyújtotta magát, és belehalt égési sérüléseibe egy hétgyermekes tibeti özvegy férfi a délnyugat-kínai Szecsuan tartományban. Ő a második tibeti egy héten belül, aki így vetett végett életének. Feltehetően Tibet kínai elnyomása ellen tiltakozott így.