Eldőlt: Kína megépíti a világ legnagyobb vízerőművét Tibet szent folyóján
India és Banglades is aggódik az óriásberuházás miatt.
India és Banglades is aggódik az óriásberuházás miatt.
A Kínai Népköztársaság szerint szuverenitása és biztonsági érdekei sérülnek azzal, hogy az USA katonai támogatást nyújt Tajvannak.
Jól ismerjük a nyugati országok zöldítési törekvéseit és azok buktatóit, de kevesebbet tudunk a teljesen más alapállásból induló Ázsiáról és Afrikáról. Losz Ákossal, a Nemzetközi Energiaügynökség (IEA) vezető gázpiaci elemzőjével erről is beszélgettünk.
A Der Standardban nyilatkozó Nobel-díjas közgazdász többek közt az amerikai-kínai viszonyról, Kína gazdasági-technológiai-politikai pozíciójáról és a globális konfliktusok lehetőségéről beszél.
Kína 2050-re végezhet az erdőtelepítési programjával, amely során 100 milliárd fát ültetne el az ország. A cél, hogy a sivatag ne terjeszkedjen tovább.
Walt a Die Pressének adott interjújában a Trump beiktatása után várható Európa-Egyesült Államok-kapcsolat mellett többek közt a jelenlegi világrend széteséséről, Putyin alkuképességéről, és az amerikai-kínai konfliktusról beszélt.
A kínai látogatás precedens nélküli, és most is valószínűtlen, hogy megtörténik.
Jó pár amerikai chipgyártót érinthet negatívan az amerikai vámjavaslat Kína irányába. Pontosabban nem is maga a javaslat, hanem a válaszul hozott kínai intézkedés.
Két hónapja annak, hogy Kína egy másik nagyszabású hadgyakorlattal fenyegette Tajvant.
Katonai célokra használhatja a jövőben Kína azt az álcázási technológiát, ami képes adaptívan reagálni a környezetre.
A Xindaobao cikkei egy városi legendát is lelepleznek.
A Huszárvágás című kötetben a miniszterelnök politikai igazgatója a magyar kormány közelmúltbeli külpolitikai és külgazdasági lépései mögött álló stratégiát igyekszik felvázolni.