Amerikai tudósok újra beazonosították a Fernandina-szigeti óriásteknőst.
Bár több mint száz éve kihaltnak hitték, a Yale Egyetem tudósai újra beazonosították a Fernandina-szigeti óriásteknőst a Galápagos-szigeteken, írja az MTI. Az ecuadori környezetvédelmi miniszter közleménye szerint az élő egyedre 2019 elején bukkant rá egy expedíció, az amerikai egyetem kutatói pedig egy 1906-os minta alapján sikeresen beazonosították, mint a Chelonoidis phantasticus faj képviselőjét.
A Galápagosi Nemzeti Park igazgatója, Danny Rueda szerint a felfedezés kulcsfontosságú, mert reményt ad a fajok talpraállítására, és így elkerülhetőek az olyan esetek, mint ami a Magányos George néven elhíresült óriásteknőssel történt, aki faja utolsó egyedékent nem volt hajlandó fogságban párosodni.
Az Ecuadortól ezer kilométerre található Galápagos-szigeteken tizenöt óriásteknősfajta őshonos, közülük kettő viszont már kihalt.
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.
Bebalzsamozzák Magányos George-ot New Yorkban
Leonardo DiCaprio 12 milliárd forintos projekttel mentené meg Galápagos-szigetek élővilágát
Kitömték és kiállították Magányos George-ot
Megtalálták a kihalt galápagosi óriásteknősök leszármazottait
„Szüleink és nagyszüleink rutinszerűen spóroltak” – de lehet-e egyszerre takarékoskodni és egészségesen étkezni?
Érezhetően tovább drágultak az élelmiszerek, sokaknak kell még szorosabbra húzni a nadrágszíjat, és ez nem kellemes érzés. Balázs Barbara újságíró és takarékos gasztroblogger könyve útmutató ahhoz, hogyan lehet a házikoszttal takarékoskodni, milyen a mértékletes konyha, és hogyan győzhetjük le a kisebbségi komplexusainkat, ha főzésről van szó. <strong>Mit érdemes megtartani a régi idők szokásaiból</strong>, és hogyan spóroljanak, akik speciális diétára szorulnak?