Amerikai tudósok újra beazonosították a Fernandina-szigeti óriásteknőst.
Bár több mint száz éve kihaltnak hitték, a Yale Egyetem tudósai újra beazonosították a Fernandina-szigeti óriásteknőst a Galápagos-szigeteken, írja az MTI. Az ecuadori környezetvédelmi miniszter közleménye szerint az élő egyedre 2019 elején bukkant rá egy expedíció, az amerikai egyetem kutatói pedig egy 1906-os minta alapján sikeresen beazonosították, mint a Chelonoidis phantasticus faj képviselőjét.
A Galápagosi Nemzeti Park igazgatója, Danny Rueda szerint a felfedezés kulcsfontosságú, mert reményt ad a fajok talpraállítására, és így elkerülhetőek az olyan esetek, mint ami a Magányos George néven elhíresült óriásteknőssel történt, aki faja utolsó egyedékent nem volt hajlandó fogságban párosodni.
Az Ecuadortól ezer kilométerre található Galápagos-szigeteken tizenöt óriásteknősfajta őshonos, közülük kettő viszont már kihalt.
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.
Bebalzsamozzák Magányos George-ot New Yorkban
Leonardo DiCaprio 12 milliárd forintos projekttel mentené meg Galápagos-szigetek élővilágát
Kitömték és kiállították Magányos George-ot
Megtalálták a kihalt galápagosi óriásteknősök leszármazottait
„Elájult, és akkor jött rá, hogy valami nem stimmel” – Kösz, jól: kiégés és stressz a magyar munkahelyeken
<strong>Milyen személyiségjegyek jellemzik a munkamániásokat, és mi lehet az oka, hogy Magyarországon a civil szférában dolgozik a legtöbb munkafüggő</strong>? Mennyire az egyén, és mennyire a munkáltató felelőssége, ha a munkamánia eluralkodik, és függőséggé, kiégéssé válik? <strong>Mi a közös Karácsony Gergelyben és Donald Trumpban?</strong> A Kösz, jól vendége volt Kun Bernadette pszichológus és Merész István, az Allianz-Trade vezetője.