Zhvg hvg.hu 2021. május. 19. 15:53

Leonardo DiCaprio 12 milliárd forintos projekttel mentené meg Galápagos-szigetek élővilágát

Az Oscar-díjas színész több természetvédő szervezettel együtt állítaná helyre a latin-amerikai szigetvilág természetes állapotát.

43 millió dolláros, azaz átszámítva körülbelül 12 milliárd forintos projektet jelentett be Leonardo DiCaprio a Galápagos-szigetek élővilágának megmentésére – írja a Guardian.

A színész kedden jelentette be a Re:wild nevű élővilág-konzervációs tudományos csoporttal, a Galápagosi Nemzeti Parkok vezetőségével, valamint az állatfajok kihalása ellen küzdő Island Conservation nevű szervezettel közösen készülő akcióját, amelyben a Galápagos-szigetek és más latin-amerikai szigetcsoportok élővilágát tervezik megmenteni és újranépesíteni. A természetvédők a program részeként megpróbálják helyreállítani a 173 négyzetkilométeres Floreana sziget természetes állapotát, valamint 13, helyileg kihaltnak számító állatfajt tenyésztésébe és visszatelepítésébe is belevágnak.

A projektben résztvevő vadállatokkal foglalkozó állatorvos, Paula Castaño szerint ilyen és ehhez hasonló befektetések kellenek ahhoz, hogy a sokszínű élővilággal rendelkező szigetek állatfajait még idejében megmentsük. Castaño szerint, ha az emberek együtt tudnak működni a természettel, az ökoszisztémák újranépesítése teljesíthető feladat lehet, ráadásul azonnali eredményeket hozhat.

Leonardo DiCaprio Hollywood egyik, ha nem a legnagyobb környezetvédelmi aktivistája: az Oscar-díjas színész több mint 100 millió dollárt (29 milliárd forint) fektetett be eddig világszerte a természetes élővilág helyreállítására.

Összeomlott a Darwin-boltív

Az előválasztáson, ahogy a Forma-1-en is, nem érdemes összeveszni. Azt kell majd legyőzni a valódi választáson, aki buldózerrel jön, és nem a legjobb akar lenni, csak keresztbe állni a kanyarban, és lezúzni mindenkit. Vélemény.

tudatos mindennapok
Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.