Különösen Európában éri meg egyre jobban megújuló energiával kapcsolatos beruházásokat indítani.
Az Oxfordi Egyetem kutatói megvizsgálták, hogy az elmúlt 20 évben hogyan változott a különböző energetikai beruházások finanszírozása. A jelentésük legfőbb megállapítása, hogy a megújuló energiáé majdnem a harmadával olcsóbb lett, miközben a kőszenes projekteké folyamatosan drágult: összesen 56 százalékkal az elmúlt 10 évben. A kőolaj és földgáz beruházások terén jelentős változás nem következett be.
Összességében a kutatás is azt hangsúlyozza, hogy pénzügyi szempontból is egyre rizikósabb szénbe befektetni – szemben a megújuló energiaforrásokkal. 2015 óta ugyanakkor a szélenergia befektetések Európában, a napenergia pedig Európában és Észak-Amerikában lett egyre olcsóbb.
Ben Caldecott, a jelentés egyik szerzője szerint a megállapításaik azért is jó hírek, mert minél olcsóbb a megújuló energia finanszírozása, annál olcsóbb ez az adófizetők szemszögéből is és így hamarabb lehet majd dekarbonizálni az energetikai szektort.
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.
ifj. Chikán Attila: Az alternatív energia válság- és jövőálló
Fordulópont: 2020-ban már több energiát nyertünk megújulókból az EU-ban, mint fosszilis energiahordozókból
Helycsere a HVG egyetemi rangsorának élén: a BME megelőzte az ELTE-t, felért a dobogóra az SZTE
A BME lett a legjobb egyetem a HVG legfrissebb felsőoktatási rangsorában. A sokféle metszetben elkészített toplistákon szereplő intézmények vezetői sérelmezik az oktatási és tudományos Huxitot, és leghőbb vágyuk, hogy bekerüljenek a nemzetközi ligákba.