Egy cseh szupermodell új kozmetikai márkájánál a csomagolásért külön kell fizetni és a pénzt vissza se kapjuk.
Január végén indította el egy korábbi cseh szupermodell, Petra Němcová és társa, Stephanie Stahl a szépségmárkájukat, az Ace of Airt. Ez még nem hírértékű, az azonban már igen, hogy a kozmetikai cég a termékeket csakis kölcsönözhető csomagolásban kínálja – számolt be a hírről a Glossy.co.
A cég indításakor az motiválta az alapítókat, hogy a kozmetikumok esetében a csomagolás teszi ki a termékek környezeti lábnyomának a 70 százalékát.
A közleményük szerint gendersemleges bőrápolási termékeket kínáló márkánál a vásárlóknak 2 eurót kell fizetniük magáért a csomagolásért. A tégelyeket pedig számításaik szerint százszor újból fel lehet használni, és ezt csomagküldő szolgálaton keresztül lehet visszaküldeni a cégnek.
Hasonló koncepcióval, strapabíró és visszaküldhető csomagolásokkal foglalkozik a Loop is, akik a Procter & Gamble hajápolási termékeit töltik újratölthető flakonba. Az a különbség a két megoldás között, hogy a kozmetikumok esetében ezt a két eurót nem kapja vissza a vásárló, amikor visszaküldi a csomagolást.
Ezt az Ace by Air alapítói azzal indokolták, hogy meg szeretnék változtatni azt, ahogy egy termékre tekint a vásárló, és hogy azt hangsúlyozzák, egy megosztáson alapuló gazdaságra kell áttérnünk. „Még ha a tiéd is a csomagolás, akkor is csak kidobod, nem?” – tette fel a kérdést Stahl.
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.
Tom Szaky: "Ha leég a házad, tényleg elkezdesz azon gondolkozni, mi okozhatta"
Lehet-e zöldebb a szépségipar?
MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát
A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.