Az Egyetlen Levél díj célja, hogy bebizonyítsák, igenis gazdaságos, ha környezetbarátan működik egy vállalkozás.
Hargitai István, a pazarlásmentesen működő győri Morgen szendvicsező alapítója az ötletgazdája az idén első alkalommal átadott Egyetlen Levél vendégdíjnak. A díjat az a helyi vendéglátóegység nyeri el, amelyik tudatosan és gazdaságilag is fenntartható módon építi be a napi működésébe a környezet védelmét és ezzel is irányt is mutat a többi vállalkozásnak, valamint a helyi közösséget is szolgálja.
Az 50 induló, győri vendéglátóegység közül végül öt között dőlt el a verseny október elején a szakmai zsűri szempontjai és közönségszavazás alapján, ezek:
- a The Donut Box,
- Minden nap Vasárnap
- Westy Zöld Futár
- Jam Juice & More
- és a győztes Lima Pub & Hostel.
Mind az öt vendéglátóegységnek megvan a saját története a közleményük szerint, hogy miért építették be a zöld gondolkodást a működésükbe. A zsűri konkrét szempontokat is nézett:
- ilyen volt a csikkmentesség vállalása 1 éven keresztül,
- az ügyfelek számára kihelyezett színkódolt szelektív szemétgyűjtő,
- minimum 80 százalékban lebomló segéd és/vagy csomagolóanyagok használata,
- és plusz két alternatív környezettudatos cselekvés beépítése a vállalkozás mindennapjaiba.
Nyitókép: Dr. Dézsi Csaba András/Facebook
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.
Vécépapír több százezer évre - a nyergesújfalui papírgyárban jártunk
Fogadjunk, ön is örülne, ha épp akkor ürül ki a hűtő, amikor kell
„Ezeket nyilvános kivégzésnek neveztük egymás között” – így kergeti felmondásba a dolgozókat egy toxikus munkahely Magyarországon
Hogyan működik, mi mindent tesz egy bántalmazó felettes, és mit okoz ezzel a beosztottjainak? Miért volna fontos külön kezelni a vezetői és a szakmai kompetenciákat, és miként lehet maga a rendszer is bántalmazó, amelyben a szereplők töltik a mindennapjaikat? Edinger Katalin nyolc évig dolgozott egy kiadónál, ahonnan beszámolója szerint azért távozott – többedmagával együtt –, mert a főnöke súlyosan toxikus légkört teremtett. Erről is beszélgettünk vele.