Az izraeli környezetvédelmi miniszter szerint etikáltan és erkölcstelen a szőrmeipar. Az állatvédők örülnek, de még nem teljesen elégedettek.
Izrael lehet a világ első országa, ahol törvény tiltja a szőrmekereskedelmet. A tervet az ország környezetvédelmi minisztere, Gila Gamliel vázolta fel azzal érvelve, hogy a divatvilág bőr- és szőrmekereskedelme etikátlan és erkölcstelen – írja a Jerusalem Post.
“A szőrmeipar állatok millióit gyilkolja meg világszerte leírhatatlan kegyetlenséggel”
– tette hozzá a politikus.
A tervek szerint a törvény csak néhány különleges esetben engedélyezi a szőrmekereskedelmet: tudományos, oktatási vagy vallási okokból továbbra is szerezhetünk szőrmét Izraelben – áll a minisztérium közleményében.
Ez utóbbi azért fontos, mert többek közt a haredi közösség hagyományos népviseletéhez tartozik az a shtreimelnek nevezett kalap, ami főleg szőrméből van.
Ez utóbbit emelte ki több izraeli állatvédő szervezet is: szerintük nagyon pozitív a lépés, ami az izraeliek többségének véleményét is kifejezi, de a küzdelmüknek így még nincs vége, hiszen ezeknek a kalapoknak az előállítása is rengeteg indokolatlan szenvedést okoz.
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.
Penélope Cruz is az állati szőrme ellen kampányol
Végre a Gucci is felismerte, hogy nem menő az állati szőrme
"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is
Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.