A Zhvg és a WWF Magyarország szervezésében egy videós kerekasztalbeszélgetésen neves szakemberekkel beszélgettünk arról, hol tart most a társadalom, a gazdaság és a környezet – és hogy milyen úton kellene továbblépni.
A koronavírus-járvány sokaknak meghozta azt a felfedezést, hogy minden mindennel összefügg, és hogy nem pusztíthatjuk büntetlenül az élővilágot. De vajon foglalkoztat már elég embert a fenntarthatóság és a klímaváltozás, hogy érdemi változás is történjen? Kinek kell cselekednie: a döntéshozóknak, a cégeknek vagy az embereknek?
Sipos Katalin, biológus és természetvédelmi szakember, a WWF Magyarország igazgatója a beszélgetés egyik résztvevője: a szervezet a zöld helyreállítás reményében szeptemberben egy új kampányt is indított. Továbbá Dr. Köves Alexandra, ökológiai közgazdász, a Budapesti Corvinus Egyetem egyetemi adjunktusa, a Zöld Egyenlőség podcast házigazdája, valamint Litkai Gergely, a Dumaszínház produkciós vezetője osztották meg gondolataikat a felmerülő kérdések kapcsán.
Aki szívesen hallgatná hosszabban is a résztvevőket, az október 2-án, online követheti az előadásaikat a HVG Green Revolution konferencia keretén belül.
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.
Itt az ideje átgondolni az "aki nem dolgozik, ne is egyék" elvet?
WWF: Az életmódunkat is meg kell változtatni, hogy megakadályozzuk fajok kihalását
Felháborodtak a bíróságokon az OBT és a kormány alkuja miatt
A bírósági dolgozók fizetésének elinflálásával, az anyagi és politikai zsarolással a kormány elérte, hogy az Országos Bírói Tanács többsége áldását adja arra, hogy a következő években jó eséllyel az történhessen a bírósági szervezeten belül, amit Orbán akar.