Korábban egyenesen álhírnek nevezte a klímaváltozást, kilépett a párizsi klímaegyezményből és hivatali ideje alatt 100 környezetvédelmi intézkedést rúgott fel.
Donald Trump Floridában a napokban „nagyszerű környezetvédőnek” nevezte magát, amiért tízéves moratóriumot rendelt el Florida, Dél-Karolina és Georgia állam partjainál zajló olajfúrásokra – írta a The New York Times.
A kijelentése már csak azért is meghökkentő, mert – sorolta a lap – ő volt az, aki kezdetben álhírnek nevezte a klímaváltozást, kiléptette az Amerikai Egyesült Államokat a párizsi klímaegyezményből, fellazította a légszennyezésére vonatkozó szabályokat, eltörölte az elődje, Barack Obama elnöksége alatt a vizek védelméért hozott jogszabályokat, és kivette a nemzetbiztonságot fenyegető tényezők közül a klímaváltozást.
Trump hivatali ideje alatt már 100 környezetvédelmi intézkedésnek tett keresztbe. Korábbi becslések szerint évekkel vetné vissza a klímaváltozás káros hatásai elleni küzdelmet, ha újból elnöknek választják.
A „zöld fordulatot” vélhetően az válthatta ki az elnökből, hogy a Kaliforniát sújtó erdő- és bozóttüzek és az országban tapasztat súlyos áradások miatt a közvéleménykutatások azt mutatják: az amerikaiakat – politikai irányultságtól függetlenül – egyre jobban aggasztja a klímaváltozás.
Hogy ne okozzon számunkra csalódást, Trump azt is hozzátette, hogy a baloldal nem akarja a környezetet megóvni, csak „büntetni” akarja Amerikát.
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.
Lángokban áll az USA nyugati partja
Greta Thunberg és Donald Trump párhuzamos valósága Davosban
Sok jóra nem számíthat a magyar kormány az új Európai Bizottságtól
A régi lendülettel veszi elő a magyar ügyeket a decemberben hivatalba lépő testület A pénzbefagyasztásokkal kapcsolatos eljárások szigorodnak és bővülnek, nem lesz változás az EU migrációs, vagy zöldpolitikájában, és továbbra is napirenden marad a szerződésmódosítások ügye, amely többek között a vétójog eltörlését tartalmazza. Közben a kormány politikai súlya látványosan csökken.